Folkowa niedziela na Polanie Dwóch Stawów

Drukuj

W niedzielę 30 czerwca na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli odbył się Piknik Folkowy, pierwszy z cyklu pikników w  ramach projektu „Kulturalne Lato”.

Klimat autentycznej twórczości ludowej niesionej przez lekkie nuty gwiazd wieczoru radośnie udzielił się wszystkim, którzy pomimo upału, tańczyli i śpiewali wraz z wykonawcami. Ze sceny przybyłych mieszkańców powitał Zastępca Wójta Gminy Stare Babice Tomasz Szuba, a muzycznie imprezę poprowadziły trzy zespoły: Kraków Street Band, Stonehenge oraz InoRos.

Zespół Kraków Street Band - to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta,
jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away".
Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Album "Going Away" otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

Zespół Stonehenge - zespół grający muzykę irlandzką i szkocką oraz koncert pt. "Muzyka Świata": polski zespół folkowy założony
w 1996 roku w Jastrzębiu Zdroju, specjalizujący się w muzyce celtyckiej. Jego nazwa pochodzi od tajemniczego kamiennego kręgu położonego w mieście Salisbury na południu Anglii. Brzmienie zespołu charakteryzuje fuzja tradycyjnych tematów muzycznych z Zielonej Wyspy i nowoczesnego instrumentarium, nawet z wykorzystaniem loopów i sampli.

Zespół InoRos - to grupa nietuzinkowych artystów, których połączyła pasja i chęć tworzenia a ich temperamenty zdołały pogodzić tradycję z nowoczesnością tworząc nową jakość
w muzyce folkowej. Największym atutem Zespołu jest różnorodne pochodzenie jego muzyków, którzy kulturę swoich „Małych Ojczyzn” misternie wplatają w każdą graną przez siebie nutę.
Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. Jest ona efektem pasji i ciężkiej pracy, która łącząc tradycje, różnorodność kultur i charakterów ma za zadanie dawać siebie innym.

Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: GIGANCI i gigantyczny tor przeszkód o wysokości ponad 5 metrów, oraz wzloty balonem na uwięzi, aby z góry podziwiać naszą okolicę.

Na polanie panowała atmosfera rodzinnego pikniku umilona czystymi, jasnymi melodiami rustykalnymi. Mieszkańcy przybyli całymi rodzinami aby spędzić letnie, niedzielne popołudnie wśród swoich.

Organizatorami pikniku byli Gmina Stare Babice oraz Dom Kultury Stare Babice.