Wieczór Kultury Indyjskiej w Starych Babicach

Serdecznie zapraszamy na Wieczór Kultury Indyjskiej w Starych Babicach – projekt realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Carrom oraz Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu.

W sobotę 19 października br. zaplanowaliśmy dla Państwa wieczór w indyjskim klimacie. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

W programie:
godz. 18:00-20:00 wyjątkowe warsztaty plastyczne dla dzieci tj. artystyczne spotkanie z kulturą indyjską

godz. 18:-20:30 wystawa tradycyjnych indyjskich strojów

godz. 19:00 koncert indyjskiej muzyki i tańca Natya Raaga project, czyli Michał Rudaś – wokal, Tomasz „Ragaboy” Osiecki – dilruba, sitar, Piotr Malec – tabla, Magdalena Niernsee – taniec kathak.

Bezpłatne bilety na koncert do pobrania na portalu https://biletyna.pl/event/view/id/122250

Muzycy przenoszą słuchaczy w świat indyjskich rag i miłosnych pieśni, które ilustruje tancerka za pomocą gestów dłoni i mimiki twarzy. Taniec, podczas którego wytupuje się rytmy bosymi stopami tworzy też dodatkową muzyczną warstwę rytmiczną.

Koncert wzbogacony jest o interakcje z publicznością: warsztaty z gestów dłoni oraz rytmiczne, a każdy utwór poprzedzony jest krótkim wyjaśnieniem o filozofii stojącej za zasadami komponowania form technicznych w tańcu kathak, o kulturze Indii, o powiązaniach sztuki z naturą i medytacją. Niektóre utwory są w języku polskim, przed innymi słowa oryginalnej pieśni tłumaczone są słowem i gestem przed jej wykonaniem.

Po koncercie degustacja indyjskich słodkości.

Projekt pt. Wieczór Kultury Indyjskiej jest współfinansowany przez Gminę Stare Babice i współorganizowany przez Dom Kultury Stare Babice. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.

Zapraszamy! na spotkanie z Indiami w Starych Babicach.

Adres wydarzenia: 
Data wydarzenia: 
19-10-2019 18:00 do 20:30
Zobacz wszystkie wydarzenia