Koncert Orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis

Capella Bydgostiensis to jeden z czołowych zespołów polskich orkiestr kameralnych.
Historia Capelli sięga początku lat 60. i wywodzi się z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej grającej na oryginalnych dawnych instrumentach. Po przekształceniu w grupę muzyków skoncentrowanych wyłącznie na muzyce dawnej przy zachowaniu różnego repertuaru – zespół w krótkim czasie zaczął odnosić duże sukcesy w kraju i za granicą. Ma także na swoim koncie wykonanie utworów do filmów takich jak „Dawne miasta na Pomorzu” czy „Rzeźba nagrobna Wita Stwosza”.Orkiestra występuje regularnie (grając każdego roku około 40 koncertów) na najbardziej znaczących estradach polski i najbardziej prestiżowych salach Europy.
Zróżnicowany repertuar Orkiestry obejmuje różne epoki i style muzyczne – od baroku po współczesność. Główna działalność zespołu dotyczy muzyki dawnej z użyciem historycznych instrumentów. Kiedy zaś członkowie używają współczesnych instrumentów – tworzą współczesną orkiestrę kameralną.
Capella Bydgostiensis dokonała wielu nagrań płytowych dla wytwórni polskich, holenderskich, hiszpańskich, a także nagrań radiowych i telewizyjnych.8 września 2019 dla babickiej publiczności zagrają pod batutą Bernarda Chmielarza.
Wystąpią dla Was soliści:Hanna Okońska – sopran
Łukasz Ratajczak – tenorW programie muzyka operetkowa, musicalowa i filmowa.Koncert odbędzie się w ramach projektu „Kulturalne Lato” organizowanego przez Dom Kultury Stare Babice i Gminę Stare Babice.Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Babicka.Zapraszamy!
Wstęp wolny

Adres wydarzenia: 

Stare babice, ul. Rynek 21

Data wydarzenia: 
08-09-2019 20:30 do 22:00
Zobacz wszystkie wydarzenia