Uwaga na kradzieże!

Drukuj

Szanowni Państwo, wzrasta liczba kradzieży i włamań do domów. Bądźmy czujni!

Na terenie Gminy Stare Babice, w ostatnim czasie odnotowywane są działania grup włamywaczy, którzy po wcześniejszym rozpoznaniu zwyczajów domowników,  włamują się do domów i dokonują kradzieży. Sytuacja w szczególności nasiliła się w okolicach Klaudyna jednak rabunki występują także w innych miejscowościach gminy.

Przestrzegamy mieszkańców, aby właściwie zabezpieczali swoje domy, pamiętajmy, że życzliwy sąsiad jest niezastąpioną pomocą – obserwujmy swoje domy nawzajem, reagujmy na podejrzane, nieznane osoby i samochody „kręcące” się w okolicy. Wraz z Policją zwracamy się z prośbą o wzmożenie czujności oraz w miarę możliwości nie pozostawianie domów pustych lub poproszenie sąsiada o zwrócenie uwagi na nasze mienie w czasie naszej nieobecności.

W przypadku zauważenia podejrzanych sytuacji zgłaszajmy je na Policję (22 752 80 00, 997, 112) lub do Straży Gminnej (22 721 02 11) starając się zapamiętać przynajmniej najistotniejsze szczegóły takie jak: kolor i markę samochodu, ilość osób, kierunek ewentualnej ucieczki oraz ewentualny rysopis sprawców. Policja ze swojej strony zapowiedziała wzmożoną ilość patroli.