Nie jesteś pewien czy możesz prowadzić? Nie ryzykuj! Sprawdź!

Drukuj

Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach, młodszego inspektora Tomasza Dałka, urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Osoby chcące skorzystać z urządzenia, samodzielnie dokonują badania bez udziału policjanta. Badanie jest BEZPŁATNE. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości wszystkich siadających za kierownicą, mających wątpliwości co do stanu trzeźwości - pozwoli to uniknąć problemów z prawem i wynikających z tego konsekwencji.
Urządzenie jest dostępne w holu budynku komendy.
Wójt Gminy Stare Babice w ramach porozumienia z Komendantem Powiatowym Policji przekazał również Kasety Testów narkotykowych do Analizatora Drager Drugtest, które mają na celu podniesienie efektywności policjantów w eliminowaniu z ruchu drogowego kierujących pod wpływem środków odurzających.
Po pierwszym tygodniu użytkowania urządzenia ujawniono już pierwszego kierowcę, który kierował pod wpływem narkotyków. Dzięki zakupionym kasetom sprawdzanie kierowców jest dużo łatwiejsze i skutecznie eliminuje kierowców którzy siadają za kierownicę po użyciu środków odurzających i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu