Zarząd Stowarzyszenia ,,Między Wisłą a Kampinosem’’ ogłasza konsultacje społeczne, dotyczące aktualizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 (LSR) (..). Uwagi do 2.06.2017.
27 maja 2017 r. zorganizowano piknik historyczny, a epilogiem była inscenizacja pojedynku bohaterów „Ogniem i mieczem”. Piknik był okazją do spędzania czasu w okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego.
28 maja 2017 r., na polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parceli spotkali się mieszkańcy naszej gminy oraz zaproszeni goście. Pogoda dopisała znakomicie, wprowadzając przybyłych w wakacyjny, gorący klimat.
W 5. edycji rankingu „Perły Samorządu” zorganizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna, Gmina Stare Babice otrzymała wyróżnienie w kategorii Gmina wiejska, a wójt gminy Krzysztof Turek w kategorii Najlepsi włodarze Gmina wiejska zajął III miejsce.
Zapraszamy 28 maja 2017 r. godz. 15:00 – 22:00 Polana Dwóch Stawów, ul. Południowa w Zielonkach Parcele. Imprezy towarzyszące: Zlot pojazdów zabytkowych, zawody wędkarskie, Turniej siatkówki plażowej, .. mnóstwo atrakcji.
20 maja 2017 r., odbył się 15. Rajd Rowerowy Gminy Stare Babice, który wystartował chwilę po godz. 10:00 jednocześnie z Borzęcina Dużego i Starych Babic. Zawodnicy przebyli trasę liczącą ponad 30 kilometrów.
Stolica, w ramach projektu Grow with Greater Warsaw, wesprze w eksporcie lokalnych przedsiębiorców kwotą 22 mln złotych. 23 maja 2017 odbyła się konferencja gdzie dyskutowano o planach wsparcia firm z metropolii warszawskiej.
W najbardziej wysuniętej na północ części dóbr Zielonki, w latach 1851-1875, gdy ich właścicielem był Alfons Kropiwnicki, założony został mały folwarczek nazwany Izabelinem zapewne na pamiątkę żony architekta Izabeli z Miecznikowskich, matki dziesięciorga dzieci. Około 1904 r. część Zielonek z folwarczkiem wraz z prawdopodobnie dokupionymi z obszaru Lipkowa, terenami leśnymi wydzielono w osobne Dobra Izabelin.
Obecnie część południowa z dawnym folwarczkiem, z którego zachował się jeszcze dwór, leży w naszej gminie. Część północna, którą stanowił las, została w okresie międzywojennym rozparcelowana i powstała podmiejska osada Izabelin B. Tak więc mały, zapomniany folwarczek przy dawnej ul. Sienkiewicza nr 1 (obecnie Izabelińskiej) stanowi matecznik rozbudowanego dziś do rozmiaru osobnej gminy Izabelina.
Miejsca, gdzie znajdowały się zabudowania folwarku, przy którym działała też mała cegielnia, wskazuje opuszczony dwór i kapliczka, stojąca w cieniu starych kasztanów...