23 maja 2014 odbył się Gimnazjalny Piknik Naukowy w Koczargach. Zorganizowali go: Stowarzyszenie Odkrywamy Świat i nauczyciele I Gminnego Gimnazjum w Koczargach Starych, dzięki dotacji ze Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
W minionym tygodniu na radomskim lotnisku Piastów rozegrano 34 Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika. Zmagania Rajdowo-Nawigacyjne poprzedzał obóz Rajdowej Kadry Narodowej, który był jednym z elementów przygotowawczych przed 19.
Zakończenie etapu XIV Międzynarodowego Nowodworskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych na terenie Parku Dworskiego w Dworze Strzyżew, 30 maja 2014 r. o godz. 14.00
27 maja w sali konferencyjnej warszawskiego hotelu Westin odbyła się gala finałowa konkursu „Markowy Samorząd” organizowanego przez wydawnictwo „Wolters Kluwer”.
Wspólnota Rodzinne Świętowanie zaprasza 31 maja (sobota) lub 1 czerwca (niedziela) na godz. 18.00 do sali koncertowej Dyrekcji KPN przy ul. Tetmajera 38 w Izabelinie. Wstęp na spektakle jest bezpłatny.
W najbardziej wysuniętej na północ części dóbr Zielonki, w latach 1851-1875, gdy ich właścicielem był Alfons Kropiwnicki, założony został mały folwarczek nazwany Izabelinem zapewne na pamiątkę żony architekta Izabeli z Miecznikowskich, matki dziesięciorga dzieci. Około 1904 r. część Zielonek z folwarczkiem wraz z prawdopodobnie dokupionymi z obszaru Lipkowa, terenami leśnymi wydzielono w osobne Dobra Izabelin.
Obecnie część południowa z dawnym folwarczkiem, z którego zachował się jeszcze dwór, leży w naszej gminie. Część północna, którą stanowił las, została w okresie międzywojennym rozparcelowana i powstała podmiejska osada Izabelin B. Tak więc mały, zapomniany folwarczek przy dawnej ul. Sienkiewicza nr 1 (obecnie Izabelińskiej) stanowi matecznik rozbudowanego dziś do rozmiaru osobnej gminy Izabelina.
Miejsca, gdzie znajdowały się zabudowania folwarku, przy którym działała też mała cegielnia, wskazuje opuszczony dwór i kapliczka, stojąca w cieniu starych kasztanów...