SI UG - październik 2015

Drukuj

30 października 2015, nr 458

  GMINA, URZĄD, TEREN  

WYŁĄCZENIA PRĄDU! 2.11.2015 w godz. 7.00-16.00: Borzęcin Mały, ul. Trakt Królewski i 6.11.2015 w godz. 8.00-14.00: Stare Babice, ul. Sikorskiego i ul. Rynek (Urząd Gminy i Ośrodek Zdrowia).


ZMIANY W PODATKACH! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntówi Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposób użytkowania części gruntów, a także wykazano nowe budynki, których wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania. Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatków i Ewidencji Działalności Gospodarczej, który mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.


SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65. roku życia na szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie wykonane w ramach realizacji „Programu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65 roku życia na lata 2012-2016” Szczepienia będą wykonywane od 10 września 2015 r. do 15 grudnia 2015 r. w: NZOZ Medicor w Borzęcinie Dużym i NZOZ Arnica w Starych Babicach.


WYBORY SOŁTYSÓW Do 30 listopada odbędą się wybory do samorządu mieszkańców wsi (Sołtysa i Rady Sołeckiej) na kadencję 2016-2019. Zebranie wiejskie w sprawie wyboru sołtysa i rady sołeckiej zwołuje sołtys (w sołectwie Klaudyn zwoływane jest przez Wójta Gminy). O dacie i miejscu zebrania zawiadamia się mieszkańców, co najmniej na 7 dni przed wyznaczoną datą zebrania. Harmonogram dostępny jest na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl


URZĘDY SKARBOWE OTWARTE DŁUŻEJ! Od 15 października do 30 listopada 2015 r. klienci urzędów skarbowych aglomeracji warszawskiej oraz łódzkiej będą mogli załatwić swoje sprawy w dodatkowych godzinach, w poniedziałki do godziny 20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00 - 12:00. Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany będzie czynny w godzinach: poniedziałek 7.30 - 20.00, wtorek - piątek 7.30 - 15.30, sobota - 8.00 - 12.00.

  WYDARZENIA 

RADY SENIORÓW Kolejne spotkanie odbędzie się 4 listopada w Urzędzie Gminy o godz. 15:00. Zapraszamy mieszkańców, dla których sprawy seniorów i myśl o własnej starości w Babicach to temat wart dyskusji. Spisywane będą podstawowe założenia do Statutu Rady Babickiej. Uczestnicy będą mieli okazję wypowiedzieć się na tematy dotyczące Rady Seniorów: jej zadań , funkcji, metody wyboru członków, organizacji pracy Rady, sposobu współpracy z Urzędem Gminy i mieszkańcami. Zachęcam do kontaktu:  Katarzyna Tadeusiak-Jeznach ktadeusiakjeznach@gmail.com, kom. 501661760.


100-LECIE URODZIN KS. JANA TWARDOWSKIEGO Stowarzyszenie Kuźnia Przyjaźni zaprasza przyjaciół na kolejne spotkanie „Ot! Warte!”. W piątek 6 listopada o godz. 19.00 w Sali widowiskowej Domu Parafialnego „Arka” w Starych Babicach będziemy gościć Panią Annę Gielarowską, aktorkę i reżyserkę ze Szczecina, która przedstawi spektakl oparty na utworach ks. Jana Twardowskiego.


GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach organizuje 7 listopada grę historyczną "Droga do Niepodległości". Początek gry o godzinie 11.00 - na dziedzińcu szkolnym, zakończenie planowane jest na godz. 14.00. Gra ma charakter rajdu pieszego dlatego należy ubrać się odpowiednio do pogody.


KINOMANIACY Fundacja Ab Alio zaprasza na spotkania z filmem. Kolejne seanse odbędą się: 12 listopada i 10 grudnia w sali konferencyjnej nowego budynku urzędu gminy, ul. Rynek 21, o godz. 19.30. Co będzie można obejrzeć? W czwartek, 12 listopada, czeka na nas “Drzewo Życia” w reżyserii Terrence Malick, a 10 grudnia "Grawitacja” Alfonso Cuaróna.Więcej informacji na stronie www.abalio.org.pl


PIESZO PO KAMPINOSIE Lokalna Grupa Działania "Między Wisłą a Kampinosem" oraz  Zespół Szkół Nr 1 w Błoniu im. Melchiora Wańkowicza zapraszają na ,,VI Niepodległościowy Pieszy Rajd po Puszczy Kampinoskiej’’. Zbiórka: 14 listopada, godz. 8:00, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie im. płk. Jerzego Strzałkowskiego. Szczegóły na: www.lgdkampinos.pl


DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zaprasza na spotkanie z mieszkańcami Gminy Stare Babice w ramach programu zapobiegania przestępczości i innym zjawiskom patologii społecznej pn. „Debaty społeczne na terenie województwa mazowieckiego”, które odbędzie się 18 listopada o godz.  18.00 w sali konferencyjnej w nowym budynku urzędu gminy, ul. Rynek 21.


RUSZYŁA SZLACHETNA PACZKA w rejonie Stare Babice i okolice. Jeśli masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki (Stare Babice + Izabelin) jako wolontariusz. Już dziś zgłoś się na www.superW.pl. Kontakt z liderką Projektu z naszego terenu, Joanną Trojak: szlachetnapaczka.starebabice@gmail.com, www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaStareBabice.

  SPORT 

STARE BABICE BIEGAJĄ! Zapraszamy na cotygodniowe, otwarte spotkania biegowe w Starych Babicach! Celem inicjatywy Stare Babice Biegają jest zainteresowanie bieganiem jak największej liczby mieszkańców z naszych okolic. Zapraszamy w każdą  środę o godz. 19.00 na bieżnię przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach.


POLUB GOSIR NA FACEBOOKU! Nowa strona GOSiRU na facebooku już jest! Dołącz do jej fanów i bądź na bieżąco ze sportowymi wydarzeniami w naszej gminie!

23 października 2015, nr 457

  GMINA, URZĄD, TEREN  

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntów i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposób użytkowania części gruntów, a także wykazano nowe budynki, których wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania. Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatków i Ewidencji Działalności Gospodarczej, który mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.


SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65. roku życia na szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie wykonane w ramach realizacji „Programu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65 roku życia na lata 2012-2016” Szczepienia będą wykonywane od 10 września 2015 r. do 15 grudnia 2015 r. w: NZOZ Medicor w Borzęcinie Dużym i NZOZ Arnica w Starych Babicach.


WYBORY SOŁTYSÓW Do 30 listopada odbędą się wybory do samorządu mieszkańców wsi (Sołtysa i Rady Sołeckiej) na kadencję 2016-2019. Zebranie wiejskie w sprawie wyboru sołtysa i rady sołeckiej zwołuje sołtys (w sołectwie Klaudyn zwoływane jest przez Wójta Gminy). O dacie i miejscu zebrania zawiadamia się mieszkańców, co najmniej na 7 dni przed wyznaczoną datą zebrania. Harmonogram dostępny jest na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl


URZĘDY SKARBOWE OTWARTE DŁUŻEJ! Od 15 października do 30 listopada 2015 r. klienci urzędów skarbowych aglomeracji warszawskiej oraz łódzkiej będą mogli załatwić swoje sprawy w dodatkowych godzinach, w poniedziałki do godziny 20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00 - 12:00. Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany będzie czynny w godzinach: poniedziałek 7.30 - 20.00, wtorek - piątek 7.30 - 15.30, sobota - 8.00 - 12.00.


WYBORY PARLAMENTARNE Dnia 25 października 2015 r. (niedziela) zostaną przeprowadzone Wybory do Sejmu RP i Senatu RP. Głosowanie odbędzie się w godz. 7.00-21.00.
1.  Mieszkańcy poszczególnych sołectw głosują w następujących lokalach wyborczych:

 • Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Lubiczów w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego przy ul. Kościuszki  1b,
 • Babice Nowe, Zielonki Parcela, Lipków w Urzędzie Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 21,
 • Latchorzew, Kwirynów, Janów, Stare Babice, Klaudyn w Szkole Podstawowej w Starych Babicach przy ul.  Polnej 40,
 • Zielonki Wieś, Koczargi Nowe, Koczargi Nowe-Bugaj, Koczargi Stare w I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych przy ul. Akacjowej 12,
 • Wojcieszyn, Wierzbin, Zalesie, Mariew i Buda, Stanisławów, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym przy ul. Warszawskiej 697.

2. Wszystkie lokale, z wyjątkiem lokalu dla wsi Borzęcin Duży, Borzęcin Mały i Topolin, są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w głosowaniu, są również  wyznaczone  do możliwości głosowania korespondencyjnego.
3. Wyborcy, do dnia 12 października 2015 r., mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.
4. Uprawniony  wyborca, do dnia 16 października 2015 r. (piątek), może złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Wnioski można składać w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21, w pok. 34 w poniedziałek  w godz. 8.00-17.00, wtorek-czwartek 8.00-16.00, piątek 8.00-15.00.
5. Wyborca, na jego pisemny wniosek wniesiony do dnia 20 października 2015 r., może zostać dopisany do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce jego stałego zamieszkania albo w której czasowo przebywa.
6. Wyborca, do 23 października 2015 r., może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania, dzięki któremu będzie mógł głosować  w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców.

  WYDARZENIA 

KINOMANIACY Babicki Klub Filmowy zaprasza na spotkania z filmem. Kolejne seanse odbędą się: 12 listopada i 10 grudnia w sali konferencyjnej nowego budynku urzędu gminy, ul. Rynek 21. Co będzie można obejrzeć? Informacje już wkrótce na stronie www.abalio.org.pl


RUSZYŁA SZLACHETNA PACZKA w rejonie Stare Babice i okolice. Jeśli masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki (Stare Babice + Izabelin) jako wolontariusz. Już dziś zgłoś się na www.superW.pl. Kontakt z liderką Projektu z naszego terenu, Joanną Trojak: szlachetnapaczka.starebabice@gmail.com, www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaStareBabice.

  SPORT 

STARE BABICE BIEGAJĄ! Zapraszamy na cotygodniowe, otwarte spotkania biegowe w Starych Babicach! Celem inicjatywy Stare Babice Biegają jest zainteresowanie bieganiem jak największej liczby mieszkańców z naszych okolic. Zapraszamy w każdą  środę o godz. 19.00 na bieżnię przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach.


POLUB GOSIR NA FACEBOOKU! Nowa strona GOSiRU na facebooku już jest! Dołącz do jej fanów i bądź na bieżąco ze sportowymi wydarzeniami w naszej gminie!

16 października 2015, nr 456

GMINA, URZĄD, TEREN

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntów i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposób użytkowania części gruntów, a także wykazano nowe budynki, których wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania.
Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatków i Ewidencji Działalności Gospodarczej, który mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.


SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65. roku życia na szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie wykonane w ramach realizacji „Programu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65 roku życia na lata 2012-2016” Szczepienia będą wykonywane od 10 września 2015 r. do  15 grudnia 2015 r. w: NZOZ Medicor w Borzęcinie Dużym i NZOZ Arnica w Starych Babicach.


WYBORY SOŁTYSÓW Do 30 listopada odbędą się wybory do samorządu mieszkańców wsi (Sołtysa i Rady Sołeckiej) na kadencję 2016-2019. Zebranie wiejskie w sprawie wyboru sołtysa i rady sołeckiej zwołuje sołtys (w sołectwie Klaudyn zwoływane jest przez Wójta Gminy). O dacie i miejscu zebrania zawiadamia się mieszkańców, co najmniej na 7 dni przed wyznaczoną datą zebrania. Harmonogram dostępny jest na stronie www.bip.stare-babice.waw.pl


URZĘDY SKARBOWE OTWARTE DŁUŻEJ! Od 15 października do 30 listopada 2015 r. klienci urzędów skarbowych aglomeracji warszawskiej oraz łódzkiej będą mogli załatwić swoje sprawy w dodatkowych godzinach, w poniedziałki do godziny 20:00 oraz w soboty  w godzinach 8:00 - 12:00. Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany będzie czynny w godzinach: poniedziałek 7.30 - 20.00, wtorek - piątek 7.30 - 15.30, sobota - 8.00 - 12.00.


WYBORY PARLAMENTARNE Dnia 25 października 2015 r. (niedziela) zostaną przeprowadzone Wybory do Sejmu RP i Senatu RP. Głosowanie odbędzie się w godz. 7.00-21.00.
1.  Mieszkańcy poszczególnych sołectw głosują w następujących lokalach wyborczych:

 • Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Lubiczów w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego przy ul. Kościuszki  1b,
 • Babice Nowe, Zielonki Parcela, Lipków w Urzędzie Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 21,
 • Latchorzew, Kwirynów, Janów, Stare Babice, Klaudyn w Szkole Podstawowej w Starych Babicach przy ul.  Polnej 40,
 • Zielonki Wieś, Koczargi Nowe, Koczargi Nowe-Bugaj, Koczargi Stare w I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych przy
  ul. Akacjowej 12,
 • Wojcieszyn, Wierzbin, Zalesie, Mariew i Buda, Stanisławów, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym przy ul. Warszawskiej 697.

2. Wszystkie lokale, z wyjątkiem lokalu dla wsi Borzęcin Duży, Borzęcin Mały i Topolin, są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w głosowaniu, są również  wyznaczone  do możliwości głosowania korespondencyjnego.
3. Wyborcy, do dnia 12 października 2015 r., mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.
4. Uprawniony  wyborca, do dnia 16 października 2015 r. (piątek), może złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Wnioski można składać w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21, w pok. 34 w poniedziałek  w godz. 8.00-17.00, wtorek-czwartek 8.00-16.00, piątek 8.00-15.00.
5. Wyborca, na jego pisemny wniosek wniesiony do dnia 20 października 2015 r., może zostać dopisany do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce jego stałego zamieszkania albo w której czasowo przebywa.
6. Wyborca, do 23 października 2015 r., może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania, dzięki któremu będzie mógł głosować
w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców.

WYDARZENIA

KINOMANIACY Babicki Klub Filmowy zaprasza na spotkania z filmem. Kolejne seanse odbędą się: 12 listopada i 10 grudnia w sali konferencyjnej nowego budynku urzędu gminy, ul. Rynek 21. Co będzie można obejrzeć? Informacje już wkrótce na stronie www.abalio.org.pl


RUSZYŁA SZLACHETNA PACZKA w rejonie Stare Babice i okolice. Jeśli masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki (Stare Babice + Izabelin) jako wolontariusz. Już dziś zgłoś się na www.superW.pl. Kontakt z liderką Projektu z naszego terenu, Joanną Trojak: szlachetnapaczka.starebabice@gmail.com, www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaStareBabice.

SPORT

STARE BABICE BIEGAJĄ! Zapraszamy na cotygodniowe, otwarte spotkania biegowe w Starych Babicach! Celem inicjatywy Stare Babice Biegają jest zainteresowanie bieganiem jak największej liczby mieszkańców z naszych okolic. Zapraszamy  w każdą  środę o godz. 19.00 na bieżnię przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach.


POLUB GOSIR NA FACEBOOKU! Nowa strona GOSiRU na facebooku już jest! Dołącz do jej fanów i bądź na bieżąco ze sportowymi wydarzeniami w naszej gminie!

9 października 2015, nr 455

GMINA, URZĄD, TEREN

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntów i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposób użytkowania części gruntów, a także wykazano nowe budynki, których wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania.
Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatków i Ewidencji Działalności Gospodarczej, który mieści się  w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.


SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65. roku życia na szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie wykonane w ramach realizacji „Programu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65 roku życia na lata 2012-2016” Szczepienia będą wykonywane od 10 września 2015 r. do 15 grudnia 2015 r. w: NZOZ Medicor  w Borzęcinie Dużym i NZOZ Arnica w Starych Babicach.


XI SESJA RADY GMINY Najbliższa sesja odbędzie się 15 października o godz. 14.00 w sali konferencyjnej nowego budynku urzędu gminy przy ul. Rynek 21. W porządku obrad m.in. informacja z wykonania budżetu gminy za I półrocze oraz rozpatrzenie 10 projektów uchwał.


WYBORY PARLAMENTARNE Dnia 25 października 2015 r. (niedziela) zostaną przeprowadzone Wybory do Sejmu RP i Senatu RP. Głosowanie odbędzie się w godz. 7.00-21.00.

1.  Mieszkańcy poszczególnych sołectw głosują w następujących lokalach wyborczych:
 • Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Lubiczów w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego przy ul. Kościuszki  1b,
 • Babice Nowe, Zielonki Parcela, Lipków w Urzędzie Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 21,
 • Latchorzew, Kwirynów, Janów, Stare Babice, Klaudyn w Szkole Podstawowej w Starych Babicach przy ul.  Polnej 40,
 • Zielonki Wieś, Koczargi Nowe, Koczargi Nowe-Bugaj, Koczargi Stare w I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych przy ul. Akacjowej 12,
 • Wojcieszyn, Wierzbin, Zalesie, Mariew i Buda, Stanisławów, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym przy ul. Warszawskiej 697.

2. Wszystkie lokale, z wyjątkiem lokalu dla wsi Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w głosowaniu, są również  wyznaczone  do możliwości głosowania korespondencyjnego.

3. Wyborcy, do dnia 12 października 2015 r. mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

4. Uprawniony  wyborca, do dnia 16 października 2015 r. (piątek) może złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Wnioski można składać w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21, w pok. 34: w poniedziałek w godz. 8.00-17.00, wtorek-czwartek 8.00-16.00, piątek 8.00-15.00.

5. Wyborca, na jego pisemny wniosek wniesiony do dnia 20 października 2015 r. może zostać dopisany do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce jego stałego zamieszkania albo w której czasowo przebywa.

6. Wyborca do 23 października 2015 r. może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania, dzięki któremu będzie mógł głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców.

WYDARZENIA

KINOMANIACY Babicki Klub Filmowy zaprasza na spotkania z filmem. Kolejne seanse odbędą się: 8 października, 12 listopada i 10 grudnia w sali konferencyjnej nowego budynku urzędu gminy, ul. Rynek 21. Co będzie można obejrzeć? Informacje już wkrótce na stronie www.abalio.org.pl


RUSZYŁA SZLACHETNA PACZKA w rejonie Stare Babice i okolice. Jeśli masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki (Stare Babice + Izabelin) jako wolontariusz. Już dziś zgłoś się na www.superW.pl. Kontakt
z liderką Projektu z naszego terenu, Joanną Trojak: szlachetnapaczka.starebabice@gmail.com, www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaStareBabice.

SPORT

STARE BABICE BIEGAJĄ! Zapraszamy na cotygodniowe, otwarte spotkania biegowe w Starych Babicach! Celem inicjatywy Stare Babice Biegają jest zainteresowanie bieganiem jak największej liczby mieszkańców z naszych okolic. Zapraszamy  w każdą  środę o godz. 19.00 na bieżnię przy szkole podstawowej w Starych Babicach.


2 października 2015, nr 454

GMINA, URZĄD, TEREN

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntów i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposób użytkowania części gruntów, a także wykazano nowe budynki, których wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania. Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatków i Ewidencji Działalności Gospodarczej, który mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.

PRACA Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach poszukuje osoby do wykonywania usług opiekuńczych u starszej Pani – mieszkanki Gminy Stare Babice (dobrze widziany kurs – opiekuna osób starszych). Informacje pod nr tel. 22 722 90 11 lub zapraszamy osobiście w godz. pracy Ośrodka: pon. od 8.00 do 17.00, wtorek – czwartek od 8.00 do 16.00, piątek od 8.00 do 15.00.

SZCZEPIENIA PRZECIWKO GRYPIE serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65. roku życia na szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie wykonane w ramach realizacji „Programu bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Stare Babice powyżej 65 roku życia na lata 2012-2016” Szczepienia będą wykonywane od 10 września 2015 r. do 15 grudnia 2015 r. w: NZOZ Medicor w Borzęcinie Dużym i NZOZ Arnica w Starych Babicach.

WYBORY PARLAMENTARNE Dnia 25 października 2015 r. (niedziela) zostaną przeprowadzone Wybory do Sejmu RP i Senatu RP . Głosowanie odbędzie się w godz. 7.00-21.00.
1.  Mieszkańcy poszczególnych sołectw głosują w następujących lokalach wyborczych:

 • Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Lubiczów w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego przy ul. Kościuszki  1b,
 • Babice Nowe, Zielonki Parcela, Lipków w Urzędzie Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 21,
 • Latchorzew, Kwirynów, Janów, Stare Babice, Klaudyn w Szkole Podstawowej w Starych Babicach przy ul.  Polnej 40,
 • Zielonki Wieś, Koczargi Nowe, Koczargi Nowe-Bugaj, Koczargi Stare w I Gminnym Gimnazjum w Koczargach Starych przy ul. Akacjowej 12,
 • Wojcieszyn, Wierzbin, Zalesie, Mariew i Buda, Stanisławów, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym przy ul. Warszawskiej 697.

2. Wszystkie lokale, z wyjątkiem lokalu dla wsi Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w głosowaniu, są również  wyznaczone  do możliwości głosowania korespondencyjnego.

3. Wyborcy, do dnia 12 października 2015 r. mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

4. Uprawniony  wyborca, do dnia 16 października 2015 r. (piątek) może złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Wnioski można składać w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21, w pok. 34: w poniedziałek w godz. 8.00-17.00, wtorek-czwartek 8.00-16.00, piątek 8.00-15.00.

5. Wyborca, na jego pisemny wniosek wniesiony do dnia 20 października 2015 r. może zostać dopisany do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce jego stałego zamieszkania albo w której czasowo przebywa.

6. Wyborca do 23 października 2015 r. może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania, dzięki któremu będzie mógł głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia składa się w urzędzie gminy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców.

SPORT

KAMPINOSKIE SPOTKANIA JEŹDZIECKIE DLA CAŁEJ RODZINY! Tym razem to już FINAŁ KSJ, na który zapraszamy w dniach 3-4 października do Stajni Zielonki w Zielonkach Wieś przy ul. Warszawskiej 452 (wjazd od ul. Sportowej – Lipków). Kampinoskie Spotkania Jeździeckie to cykliczna impreza: sportowa, rodzinna, edukacyjna łącząca towarzyskie zawody jeździeckie z piknikiem. KSJ mają przybliżyć i spopularyzować jazdę konną, jako formę rekreacji ruchowej oraz stworzyć możliwość pierwszych startów w zawodach sportowych początkującym zawodnikom. Szczegóły: www.ksj.waw.pl