SI UG - marzec 2014

Drukuj

28 marca 2014 Nr 392

Zmiany w ulgach ZTM Rada Warszawy podjęła uchwałę zmieniającą system obowiązujących ulg w opłatach za przejazdy komunikacją miejską. Zmiany wejdą w życie 1. kwietnia br. i obejmą poszczególne kategorie pasażerów komunikacji miejskiej m.in. uczniów w wieku 7 – 16 lat, studentów i uczniów zagranicznych szkół wyższych, doktorantów, opiekunów dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Więcej informacji  nt. uprawnień do zniżek i terminów ich wygaśnięcia na stronie www.ztm.waw.pl
XXIX Rajd Szlakiem Naszej Historii. Babickie Koło Związku Oficerów Rezerwy RP organizuje w sobotę 12. kwietnia  w  godz. 10.00-14.00 XXIX edycję Rajdu „Szlakiem Naszej Historii”. Podczas rajdu dzieci i młodzież odwiedzą Miejsca Pamięci Narodowej i inne ciekawe punkty historyczne w naszej gminie. W tym roku organizatorzy wyznaczyli na trasie dodatkowy punkt – jest to kopia masztu Radiostacji Babice przed nowym budynkiem Urzędu Gminy.  W rajdzie mogą uczestniczyć również osoby niezrzeszone, zainteresowane historią.


Debata społeczna o bezpieczeństwie w gminie. Zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 15 kwietnia 2014 roku w godz. 18.00-20.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Starych Babicach przy ul. Rynek 21. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości. W debacie udział weźmie między innymi Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Dariusz Działo. 


Uroczystość religijno-patriotyczna Dnia 6 kwietnia br. odbędzie się uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 4. rocznicę  katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Uroczystość rozpocznie się mszą św. w Kościele w Starych Babicach o godz. 9.30 . Po mszy nastąpi przemarsz do Alei Dębów Katyńskich, gdzie Wójt  wygłosi przemówienie, zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze oraz odegrane zostaną utwory okolicznościowe przez Babicką Orkiestrę Dętą im. K. Pendereckiego.


Wielkanocny kiermasz.  Zapraszamy wszystkich na Wielkanocny Kiermasz, który odbędzie się 13 kwietna br. przed nowym budynkiem Urzędu Gminy przy ul. Rynek 21 w godzinach 10.00-16.00. W programie konkursy dla dzieci, wspólne zabawy i malowanie jajek. Ponadto stoiska z rękodziełem, wyrobami kulinarnymi i ozdobami wielkanocnymi.


Zbiórka elektroodpadów W sobotę 12 kwietnia 2014 r. odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka prowadzona będzie na zlecenie Urzędu Gminy Stare Babice przez firmę PROEKO. W ramach zbiórki można się pozbyć zużytych lodówek, pralek, kuchenek, komputerów, telewizorów oraz innego sprzętu RTV i AGD.  Elektroodpady można będzie oddawać do mobilnego punktu zbierania zlokalizowanego, o określonych poniżej godzinach  w czterech miejscach:

  • godz. 9.00-11.00 Parking przy przedszkolu w Blizne Jasińskiego przy ul. Kościuszki
  • godz. 11.30-13.30 Parking przy Urzędzie Gminy Stare Babice
  • godz. 14.00-16.00 Parking przy szkole w Borzęcinie Dużym (wjazd od ul. Warszawskiej)

W przypadku braku możliwości dostarczenia elektroodpadów w miejsce zbiórki,  można zgłaszać potrzebę ich odbioru w Urzędzie Gminy Stare Babice (tel. 22-722 90 06) lub firmie PROEKO (tel. 22-725 17 60 lub 513 122 461). Odpady zostaną odebrane w ustalonym indywidualnie terminie bezpośrednio z posesji. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji!


Nabyte przez gminę działki pod drogę w Klaudynie. Na podstawie Decyzji Wojewody Mazowieckiego nr 67812 z dn. 4 marca 2014 Gmina Stare Babice uzyskała tytuły własności do nieruchomości nr ew. 849/3, 849/4, 849/5, 849/6, 849/7, 849/8, 849/9 o łącznej powierzchni 1288 m2 z obrębu Klaudyn, stanowiących drogę gminną  ul. Klaudyńską.

Załącznik: 
si_392.pdf78.67KB

21 marca 2014 Nr 391

XXXVI Sesja Rady Gminy 20 marca br. odbyła się Sesja Rady Gminy, na  której podjęto 22 uchwały. Z treścią uchwał można będzie zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie www.stare-babice.pl


Informacja dla właścicieli gruntów położonych w Borzęcinie Dużym i Borzęcinie Małym pomiędzy ulicami Warszawską i Kosmowską Wójt Gminy organizuje zebranie informacyjne o możliwości przystąpienia do scalenia i podziału gruntów w kompleksie położonym na terenie Borzęcina Małego i Borzęcina Dużego pomiędzy ulicami Warszawską i Kosmowską. Zebranie odbędzie się dnia 24 marca o godz. 18.00 w Szkole  Podstawowej w Borzęcinie Dużym (mała sala gimnastyczna). Właścicieli gruntów położonych w wyzej wymienionym kompleksie serdecznie zapraszamy.


Rozpoczęcie procedury scalenia i podziału gruntów we wsi Borzęcin Mały Dnia 20 marca br. na wniosek właścicieli nieruchomości Rada Gminy  podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do scalenia gruntów położonych pomiędzy ulicami Lasu Brzozowego i Zielonej Łąki. W najbliższym czasie zostanie wyłoniona firma geodezyjna, która opracuje dokumentacje geodezyjną.


Remonty Dróg Informujemy, że w marcu rozpoczęły się prace związane z równaniem i profilowaniem dróg gruntowych na terenie Gminy Stare Babice. Trwają również prace związane z remontami cząstkowymi dróg gminnych. Powyższe prace mają na celu zabezpieczenie ubytków w jezdniach o nawierzchni bitumicznej i betonowej.


Nabyte działki Na podstawie Decyzji Wojewody Mazowieckiego Gmina Stare Babice uzyskała tytuły własności do następujących nieruchomości:
• nr ew. 720 w Klaudynie o powierzchni 2,0800 ha stanowiącej ulicę Lutosławskiego i część ulicy Szymanowskiego
• nr ew. 38 w Koczargach Nowych o powierzchni 0,3000 ha stanowiącej część ulicy Górki.


Kiermasz świąteczny Zapraszamy wszystkich na Wielkanocny Kiermasz, który odbędzie się 13 kwietna br. przed nowym budynkiem Urzędu Gminy przy ul. Rynek 21 w godzinach 10.00-16.00. W programie konkursy dla dzieci, wspólne zabawy i malowanie jajek. Ponadto stoiska z rękodziełem, wyrobami kulinarnymi i ozdobami wielkanocnymi.


Zbiórka elektroodpadów W sobotę 12 kwietnia 2014 r. odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka prowadzona będzie na zlecenie Urzędu Gminy Stare Babice przez firmę PROEKO. W ramach zbiórki można się pozbyć zużytych lodówek, pralek, kuchenek, komputerów, telewizorów oraz innego sprzętu RTV i AGD.  Elektroodpady można będzie oddawać do mobilnego punktu zbierania zlokalizowanego, o określonych poniżej godzinach  w czterech miejscach Elektroodpady można będzie oddawać do mobilnego punktu zbierania zlokalizowanego, o określonych poniżej godzinach  w czterech miejscach:

  • godz. 9.00-11.00 Parking przy przedszkolu w Blizne Jasińskiego przy ul. Kościuszki
  • godz. 11.30-13.30 Parking przy Urzędzie Gminy Stare Babice
  • godz. 14.00-16.00 Parking przy szkole w Borzęcinie Dużym (wjazd od ul. Warszawskiej)

W przypadku braku możliwości dostarczenia elektroodpadów w miejsce zbiórki,  można zgłaszać potrzebę ich odbioru w Urzędzie Gminy Stare Babice (tel. 22-722 90 06) lub firmie PROEKO (tel. 22-725 17 60 lub 513 122 461). Odpady zostaną odebrane w ustalonym indywidualnie terminie bezpośrednio z posesji. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji!


Uroczystość religijno-patriotyczna. Dnia 6 kwietnia br. odbędzie się uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 4. rocznicę  katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Uroczystość rozpocznie się mszą św. w Kościele w Starych Babicach o godz. 9.30 . Po mszy nastąpi przemarsz do Alei Dębów Katyńskich, gdzie Wójt  wygłosi przemówienie, zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze oraz odegrane zostaną utwory okolicznościowe przez Babicka Orkiestrę Dętą im. K. Pendereckiego.


Badania dla kobiet Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne SORNO zaprasza na badania w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Jestem kobietą i dbam”. W ramach akcji do końca maja centrum zaprasza do udziału w promocji. Do wygrania atrakcyjne nagrody dla zdrowia i urody. Więcej informacji na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl Telefon: 22 722 90 02

Załącznik: 
si_390.pdf78.67KB