SI UG - lipiec 2015

Drukuj

24 lipca 2015 Nr 447

GMINA, URZĄD, TEREN

ODPADY Od 29 czerwca SITA zbiera swoje pojemniki, a nowy operator „Byś” podstawia własne. Odpady będą teraz odbierane od godziny 6.00. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) otwarty jest: wtorek i czwartek w godzinach 14.00-18.00 oraz w sobotę między 12.00 a 16.00. Odpady muszą być umieszczane w kontenerach. Prosimy o wystawianie pojemników z altan śmieciowych. Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska: (22) 722 90 06.


WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY Od 1 lipca, w związku ze zmniejszonym ruchem pasażerskim, w okresie letnich wakacji szkolnych wprowadzono rozkłady wakacyjne linii autobusowych obsługujących teren naszej gminy. Szczegółowy rozkład jazdy będzie dostępny na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego www.ztm.waw.pl


PLANOWANIE PRZESTRZENNE Rozpoczęcie konsultacji społecznych dotyczących koncepcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Zielonki Wieś. Obszar planu zawarty jest przy ul. Białej Góry (teren lasu) i ograniczony od północy ul. Sienkiewicza. Koncepcja planu miejscowego będzie dostępna w siedzibie Urzędu Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice, w pokoju nr 3, w terminie od 14 lipca do 7 sierpnia. Koncepcja planu miejscowego znajduje się także na stronie internetowej Urzędu Gminy www.babice-stare.waw.pl zakładka: „Dla Inwestora” – „Plany miejscowe w przygotowaniu”. Osoby fizyczne i prawne zainteresowane indywidualnymi sprawami proszone  są o przybycie do Urzędu Gminy, pokój nr 3 oraz o zabranie ze sobą takich materiałów jak: kopia wniosku do tego planu lub mapa działki z aktualnym numerem ewidencyjnym. Zainteresowani mogą składać uwagi do koncepcji do 21 sierpnia br.


PLANOWANIE PRZESTRZENNE Urząd Gminy zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Stanisławów w zakresie dz. ew. nr 25/4, 25/5, 25/7 i 25/9. Wnioski do planu należy składać na piśmie  w terminie do dnia 31 lipca. Adres: Urząd Gminy Stare Babice ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice. Wniosek powinien zwierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.
Jednocześnie zawiadamiamy o przystąpieniu do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko ww. projektu planu. Zainteresowani mogą składać wnioski i uwagi w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Wnioski i uwagi należy składać do dnia  31 lipca:

  1. Na piśmie na adres: Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice,
  2. Drogą elektroniczną, na adres: architektura@stare-babice.waw.pl,
  3. Ustnie do protokołu w Referacie Planowania Przestrzennego Urzędu Gminy Stare Babice.

WYDARZENIA

DLA FANÓW DISCO I PIĘKNYCH KOBIET. Już 9 sierpnia na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parcele rusza DISCOpolowanie! DISCOpolowanie to ogólnopolski cykl festiwali promujący głównie muzykę Disco. Podczas imprezy organizatorzy polują na nowe utalentowane zespoły, a także na miss DISCOpolowania. Podczas imprezy wystąpi m.in. zespół Akcent. Laureaci konkursów lokalnych będą mieli okazje zaprezentować się na Gali finałowej i powalczyć o nagrody główne. Gala Finałowa odbędzie się w Warszawie, jako zwieńczenie całej trasy koncertowej wtedy też będzie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu piękności, podczas którego zostaną wytypowane Miss Publiczności oraz Miss Discopolowania 2015 r.


XI EDYCJA FESTIWALU W KRAINIE CHOPINA Najbliższy koncert pn. "Barwy polskiego średniowiecza" w niedzielę 26 lipca o godz. 13.00 – Zawady, Kościół p.w. Św. Doroty DM; wykonawcy: Zespół Jerycho, Bartosz Izbicki - śpiew, portatyw, kierownictwo muzyczne. Organizatorzy: Urząd Gminy Kampinos, Parafia Św. DOROTY DM w Zawadach, Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Koncert dofinansowany przez Powiat Warszawski Zachodni. Szczegóły na stronie www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl

SPORT

KONTYNUUJEMY CYKL UDANYCH ZAWODÓW BMX W GMINIE STARE BABICE! Gdzie? Skatepark w Borzęcinie Dużym,  ul. Warszawska 697. Kiedy? Sobota, 25 lipca, start: 12:00. Kategorie: PRO, AMATOR i BEST TRICK! Pula nagród: 3000 PLN Za deckami: DJ DEF! Organizator: GOSiR Stare Babice. Partnerzy: HashBMX, Freestyle.pl.

INWESTYCJE

BUDOWA OŚWIETLENIA W gminie trwa budowa oświetlenia ulic. W Lipkowie ul. Hetmańska, w Kwirynowie ul. Żurawiowe Mokradła i drogi przyległe, w Babicach Nowych - ul. Ogrodnicza.

BUDOWA PARKU Trwają prace przy budowie parku gminnego w Starych Babicach na terenie między ul. Sikorskiego a ul. Sienkiewcza. Przypominamy o zamknięciu przejścia chodnikiem na tyłach nowego budynku urzędu. Otwarcie parku przewiduje się na jesień tego roku. Do tego czasu powstaną m.in.: scena, widownia, taras widokowy oraz siłownia zewnętrzna.

REMONTY SZKÓŁ Przerwa wakacyjna w szkołach stwarza możliwość przeprowadzenia remontów. W gimnazjum w Koczargach Starych trwa wymiana podłogi, okien i remont dachu na hali sportowej. W Szkole Podstawowej w Starych Babicach trwają prace remontowe m.in.:remont posadzek, malowanie, adaptacja pomieszczeń biblioteki. W  ZSP w Borzęcinie Dużym trwa remont dachu na hali sportowej.

10 lipca 2015 Nr 446

GMINA, URZĄD, TEREN

ODPADY Od 29 czerwca SITA zbiera swoje pojemniki, a nowy operator „Byś” podstawia własne. Odpady będą teraz odbierane od godziny 6.00. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) otwarty jest: wtorek i czwartek w godzinach 14.00-18.00 oraz w sobotę między 12.00 a 16.00. Odpady muszą być umieszczane w kontenerach. Prosimy o wystawianie pojemników z altan śmieciowych. Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska: (22) 722 90 06


WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY Od 1 lipca, w związku ze zmniejszonym ruchem pasażerskim, w okresie letnich wakacji szkolnych planowane jest wprowadzenie rozkładów wakacyjnych linii autobusowych obsługujących teren naszej gminy. Szczegółowy rozkład jazdy będzie dostępny na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego www.ztm.waw.pl


PLANOWANIE PRZESTRZENNE Rozpoczęcie konsultacji społecznych dotyczących koncepcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Zielonki Wieś. Obszar planu zawarty jest przy ul. Białej Góry (teren lasu) i ograniczony od północy ul. Sienkiewicza. Koncepcja planu miejscowego będzie dostępna w siedzibie Urzędu Gminy w Starych Babicach ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice, w pokoju nr 3, w terminie od 14 lipca do 7 sierpnia. Koncepcja planu miejscowego znajduje się także na stronie internetowej Urzędu Gminy www.babice-stare.waw.pl zakładka: „Dla Inwestora” – „Plany miejscowe w przygotowaniu”. Osoby fizyczne i prawne zainteresowane indywidualnymi sprawami proszone  są o przybycie do Urzędu Gminy, pokój nr 3 oraz o zabranie ze sobą takich materiałów jak: kopia wniosku do tego planu lub mapa działki z aktualnym numerem ewidencyjnym. Zainteresowani mogą składać uwagi do koncepcji do 21 sierpnia br.


PLANOWANIE PRZESTRZENNE Urząd Gminy zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Stanisławów w zakresie dz. ew. nr 25/4, 25/5, 25/7 i 25/9. Wnioski do planu należy składać na piśmie w terminie do dnia 31 lipca. Adres: Urząd Gminy Stare Babice ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice. Wniosek powinien zwierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.
Jednocześnie zawiadamiamy o przystąpieniu do strategicznej oceny oddziaływania na środowisko ww. projektu planu. Zainteresowani mogą składać wnioski i uwagi w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Wnioski i uwagi należy składać do dnia 31 lipca:
1. na piśmie na adres: Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, 05-082 Stare Babice,
2. drogą elektroniczną, na adres: architektura@stare-babice.waw.pl,
3. ustnie do protokołu w Referacie Planowania Przestrzennego Urzędu Gminy Stare Babice.


POSZUKUJEMY WÓZKA Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach poszukuje dużego wózka inwalidzkiego dla starszej osoby. Tel. kontaktowy do GOPS 22 722 90 11

WYDARZENIA

II PIKNIK RODZINNY 2015 Zapraszamy już w tę niedzielę 12 lipca na II Piknik Rodzinny 2015 w Borzęcinie Dużym. Będziemy się bawić na Skwerze im. Fryderyka Chopina już od godz. 13.00. Planowane atrakcje: bule, siatkówka, badminton, liny gibon, wyścigi w workach, malowanie na szkle, a także konkurs na najpyszniejsze ciasto. Dietetyczka poradzi nam, jak smacznie i zdrowo się odżywiać. Do wspólnego wędkowania zaprosi Olin Gutowski, aktor z serialu „Na wspólnej”. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne!


XI EDYCJA FESTIWALU W KRAINIE CHOPINA Ruszyła kolejna edycja festiwalu muzycznego. Najbliższy koncert w niedzielę 12 lipca o godz. 19.00 – Ołtarzew, Kościół p.w. NMP Królowej Apostołów; wykonawcy: Wojciech Gierlach – bas, Jerzy Szopiński – skrzypce, Bartosz Jakubczak – organy. Organizatorzy: Parafia NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie, Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Koncert dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu: „Kultura – Interwencje”. Szczegóły na stronie www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl

SPORT

GRAND PRIX STARE BABICE W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ 2015 Trwają wakacje, a my nie zwalniamy! Zapraszamy na kolejne turnieje open – już – 18 lipca oraz 1 sierpnia. Zapisy w dniu turnieju od godz. 10:30 do 11:00. Wcześniejsze zapisy mailowo pod adresem: cezary.debkowski@gmail.com - prosimy wpisywać imiona i nazwiska zawodników oraz podawać numer kontaktowy do jednej z osób.

INWESTYCJE

BUDOWA OŚWIETLENIA W gminie trwa budowa oświetlenia ulic. W Lipkowie ul. Hetmańska, w Kwirynowie ul. Żurawiowe Mokradła i drogi przyległe oraz ul. Agawy, w Babicach Nowych - ul. Ogrodnicza, w Borzęcinie Małym - ul. Trakt Królewski oraz w Bliznem Łaszczyńskiego – ulica bez nazwy (droga gminna).


BUDOWA PARKU Trwają prace przy budowie parku gminnego w Starych Babicach na terenie między ul. Sikorskiego a ul. Sienkiewcza. Przypominamy o zamknięciu przejścia chodnikiem na tyłach nowego budynku urzędu. Otwarcie parku przewiduje się na jesień tego roku. Do tego czasu powstaną m.in.: scena, widownia, taras widokowy oraz siłownia zewnętrzna.


REMONTY SZKÓŁ Przerwa wakacyjna w szkołach stwarza możliwość przeprowadzenia remontów. W gimnazjum w Koczargach Starych trwa wymiana podłogi, okien i remont dachu na hali sportowej. W Szkole Podstawowej w Starych Babicach trwają prace remontowe m.in.:remont posadzek, malowanie, adaptacja pomieszczeń biblioteki. W  ZSP w Borzęcinie Dużym trwa remont dachu na hali sportowej.