Serwis informacyjny UG - sierpień 2015

Drukuj

28 sierpnia 2015 Nr 449

GMINA, URZĄD, TEREN

SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informujemy, że Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonało modernizacji Ewidencji Gruntow i Budynków dla Gminy Stare Babice. Zmieniono sposob użytkowania części gruntow, a także wykazano nowe budynki, ktorych wcześniej nie zgłoszono do opodatkowania. Uwaga! Modernizacja wiąże się ze znacznymi zmianami kwot płaconego przez Państwa podatku! Zapraszamy do zapoznania się z obecną sytuacją Państwa nieruchomości. Wszelkich informacji udziela Referat Podatkow i Ewidencji Działalności Gospodarczej, ktory mieści się w pokojach 7 i 8, Urząd Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32, tel. 22 730 80 61 lub 22 722 91 99.

UWAGA ROLNICY! Od 13 sierpnia do 11 września ARR przyjmuje wnioski o udzielanie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie w formie rozłożenia na nieoprocentowane raty opłaty za przekroczenie indywidualnych kwot mlecznych w roku kwotowym 2014/2015. Wnioski należy składać osobićie w godzinach pracy oddziału (pon.-pt. 7.45-15.45) lub wysłać pocztą na adres: Agencja Rynku Rolnego Oddział terenowy w Warszawie,  al. Waszyngtona 146, 04-076 Warszawa. Wnioski można pobrać  na stronie internetowej ARR: www.arr.gov.pl. Kontakt: 22 515 81 32.

REFERENDUM 6 września odbędzie się ogólnokrajowe referendum. Lokale wyborcze:

  • Sołectwa: Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Lubiczów - PRZEDSZKOLE W BLIZNEM JASIŃSKIEGO ul. Kościuszki  1b,   05-082 Stare Babice |
  • Sołectwa:  Babice Nowe, Zielonki Parcela, Lipków - URZĄD GMINY STARE BABICE ul. Rynek 21, 05-082 Stare  Babice |
  • Sołectwa: Latchorzew, Kwirynów, Janów, Stare Babice, Klaudyn - SZKOŁA PODSTAWOWA W STARYCH BABICACH  ul.  Polna 40, 05-082 Stare  Babice |
  • Sołectwa: Zielonki Wieś, Koczargi Nowe, Koczargi Nowe-Bugaj, Koczargi Stare - I GMINNE GIMNAZJUM W KOCZARGACH STARYCH ul. Akacjowa 12, 05-080  Izabelin |
  • Sołectwa: Wojcieszyn, Wierzbin, Zalesie, Mariew i Buda, Stanisławów, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin - ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BORZĘCINIE DUŻYM ul. Warszawska 697, 05-083 Zaborów.

Wszystkie lokale dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w referendum oraz do możliwości głosowania korespondencyjnego oprócz lokalu dla wsi Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin.

UWAGA:

1. Wyborcy do dnia 24 sierpnia 2015 r. (poniedziałek) mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

2. Uprawnieni wyborcy do dnia 28 sierpnia 2015 r. (piątek) mogą złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Wnioski można  składać w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21,  w pok. 34  poniedziałek w godz. 8.oo-17.oo, wtorek-czwartek 8.oo-16.oo, piątek 8.oo-15.oo.

Więcej informacji pod numerem tel. 22 722-90-36. Lokale obwodowych komisji wyborczych w dniu 6 września 2015 r. (niedziela) będą otwarte w godz. 6.00 – 22.00.

X SESJA RADY GMINY STARE BABICE Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z późn. zm.) Wójt Gminy Stare Babice zwołuje X sesję Rady Gminy Stare Babice w dniu 3 września 2015 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21 (nowy budynek). Projekty uchwał dostępne są do wglądu w Biurze Rady oraz na stronie internetowej www.bip.stare-babice.waw.pl.

WYDARZENIA

KONCERT MUZYKI POWAŻNEJ Już w niedzielę, 30 sierpnia o godz. 17.00 w kościele pw. św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym odbędzie się kolejny koncert w ramach Festiwalu w Krainie Chopina. Tym razem wystąpi wokalistka, multiinstrumentalistka Maria Pomianowska. Koncert pod patronatem Wójta Starych Babic Krzysztofa Turka. Organizatorzy: Parafia św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym i Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Dofinansowanie: Narodowe Centrum Kultury w ramach programu: "Kultura – Interwencje 2015".

OTWARCIE POLANY W LIPKOWIE W dniach 5-6 września Kampinoski Park Narodowy zaprasza na imprezę promocyjno-edukacyjną związaną z uroczystym otwarciem polany rekreacyjnej w Lipkowie. W ramach imprezy: 5 września od godz. 12.00– Dzień Otwarty Kampinoskiego Parku Narodowego (wspólne spacery z leśnikami, konkursy, zabawy), dwudniowy rajd rowerowy oraz Nordic walking Puszczy Kampinoskiej. Więcej informacji na: www.kampinoski-pn.gov.pl

DOŻYNKI Zapraszamy na dożynki parafialne, które odbędą się 6 września w Borzęcinie Dużym. Rozpoczęcie o godz. 11.30 mszą św. w kościele pw. Św. Wincentego Ferreriusza. Po uroczystej mszy odbędzie się poczęstunek, a także występ gminnego chóru Sami Swoi.

DLA SENIORÓW Zapraszamy wszystkich mieszkańców, dla których aktualna sytuacja seniorów i myśl o własnej starości w Babicach to temat wart dyskusji na spotkania dotyczące Rad Seniorów. Pierwsze odbędzie się już 9 września o godz. 18.00 w sali konferencyjnej nowego budynku urzędu gminy, ul. Rynek 21. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej projektu www.radyseniorow.pl.

LOKALNA STRATEGIA ROZWOJU Zapraszamy na konsultacje społeczne projektu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się 14 września (poniedziałek)o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32.

RUSZYŁA XV EDYCJA PROJEKTU SZLACHETNA PACZKA w rejonie Stare Babice i okolice. Jeśli masz w sobie chęć pomagania i kochasz ludzi, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki (Stare Babice + Izabelin) jako wolontariusz. Już dziś zgłoś się na www.superW.pl. Kontakt z liderką Joanną Trojak: szlachetnapaczka.starebabice@gmail.com, www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaStareBabice.

SPORT

NIE TYLKO DLA KONIARZY 30 sierpnia zapraszamy wszystkich na zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody do Stajni Zielonki. Na terenie zawodów catering i atrakcje dla dzieci. Warto wybrać się całą rodziną! Wstęp wolny. Zielonki Wieś ul. Warszawska 452, wjazd od ul. Sportowej.

RAJD ROWEROWY NA ZAKOŃCZENIE LATA W sobotę 5 września zabierz ze sobą rodzinę i przyjaciół i razem weźcie udział w corocznym rajdzie rowerowym Na Zakończenie Lata. Start jak zawsze o godz. 10.00 z dwóch miejsc: spod urzędu gminy i z Placu Chopina w Borzęcinie Dużym. Uwaga! Trasa zmodyfikowana! Więcej informacji i mapa na www.gosirstarebabice.pl lub 22 722 91 21.

INWESTYCJE

BUDOWA PARKU Trwają prace przy budowie parku gminnego w Starych Babicach na terenie między ul. Sikorskiego a ul. Sienkiewcza. Przypominamy o zamknięciu przejścia chodnikiem na tyłach nowego budynku urzędu. Zakończenie prac przewiduje się na jesień tego roku.

REMONTY SZKÓŁ W gimnazjum w Koczargach Starych trwa wymiana podłogi, okien i remont dachu na hali sportowej. W Szkole Podstawowej w Starych Babicach trwają prace remontowe m.in.: remont posadzek, malowanie, adaptacja pomieszczeń biblioteki. W  ZSP w Borzęcinie Dużym trwa remont dachu na hali sportowej.

NAKŁADKI ASFALTOWE Ulice: Kurpińskiego, Straussa, Stefaniego, Bacewicza, Ravela, Kopernika, Skrzetuskiego, Zielna.

ODNOWY PLACÓW ZABAW Plac zabaw w Borzęcinie Dużym i plac zabaw Starych Babicach.


14 sierpnia 2015 Nr 448

GMINA, URZĄD, TEREN

ODPADY Przypominamy, że odpady są teraz odbierane przez firmę Byś od godziny 6.00. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) otwarty jest: wtorek i czwartek w godzinach 14.00-18.00 oraz w sobotę między 12.00 a 16.00. Odpady muszą być umieszczane w kontenerach. Prosimy o wystawianie pojemników z altan śmieciowych. Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska: (22) 722 90 06.

REFERENDUM 6 września 2015 r. odbędzie się ogólnokrajowe referendum. Lokale wyborcze: Sołectwa: Blizne Jasińskiego, Blizne Łaszczyńskiego, Lubiczów - PRZEDSZKOLE W BLIZNEM JASIŃSKIEGO ul. Kościuszki  1b,   05-082 Stare Babice |Sołectwa:  Babice Nowe, Zielonki Parcela, Lipków - URZĄD GMINY STARE BABICE ul. Rynek 21, 05-082 Stare  Babice |Sołectwa: Latchorzew, Kwirynów, Janów, Stare Babice, Klaudyn - SZKOŁA PODSTAWOWA W STARYCH BABICACH  ul.  Polna 40, 05-082 Stare  Babice | Sołectwa: Zielonki Wieś, Koczargi Nowe, Koczargi Nowe-Bugaj, Koczargi Stare - I GMINNE GIMNAZJUM W KOCZARGACH STARYCH ul. Akacjowa 12, 05-080  Izabelin | Sołectwa: Wojcieszyn, Wierzbin, Zalesie, Mariew i Buda, Stanisławów, Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin - ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W BORZĘCINIE DUŻYM ul. Warszawska 697, 05-083 Zaborów. Wszystkie lokale dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych uprawnionych do udziału w referendum oraz do możliwości głosowania korespondencyjnego oprócz lokalu dla wsi Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin.

UWAGA:

  1. Wyborcy do dnia 24 sierpnia 2015 r. (poniedziałek) mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.
  2. Uprawnieni wyborcy do dnia 28 sierpnia 2015 r. (piątek) mogą złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Wnioski można  składać w Referacie Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21,  w pok. 34  poniedziałek w godz. 8.oo-17.oo, wtorek-czwartek 8.oo-16.oo, piątek 8.oo-15.oo. Więcej informacji pod numerem tel. 22 722-90-36. Lokale obwodowych komisji wyborczych w dniu 6 września 2015 r. (niedziela) będą otwarte w godz. 6.00 – 22.00.

WYDARZENIA

DOŻYNKI Zapraszamy na dożynki parafialne, które odbędą się 6 września w Borzęcinie Dużym. Rozpoczęcie o godz. 11.30 mszą św. w kościele pw. Św. Wincentego Ferreriusza. Po uroczystej mszy odbędzie się poczęstunek, a także występ gminnego chóru Sami Swoi.

RADY SENIORÓW Zapraszamy wszystkich mieszkańców, dla których aktualna sytuacja seniorów i myśl o własnej starości
w Babicach to temat wart dyskusji na wrześniowe spotkania dotyczące Rad Seniorów. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej projektu www.radyseniorow.pl.

SPORT

PÓŁMARATON PO RAZ 5! 23 sierpnia odbędzie się już piąta edycja biegu, którego celem jest upamiętnienie sylwetki wielkiego człowieka oraz sportowca Janusza Kusocińskiego, jak również popularyzacja i promocja sportu na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km. Ostatnia edycja biegu była rekordowa pod względem frekwencji. Padł też nowy rekord trasy. W tym roku organizatorzy liczą na poprawienie tych wyników. Start: Błonie, meta: Borzęcin Duży. Zapraszamy do kibicowania!

RAJD ROWEROWY NA ZAKOŃCZENIE LATA W sobotę 5 września zabierz ze sobą rodzinę i przyjaciół i razem weźcie udział w corocznym rajdzie rowerowym "Na Zakończenie Lata". Start jak zawsze o godz. 10.00 z dwóch miejsc: spod urzędu gminy i z Placu Chopina w Borzęcinie Dużym. Uwaga! Trasa zmodyfikowana! Więcej informacji i mapa na www.gosirstarebabice.pl lub 22 722 91 21.

INWESTYCJE

BUDOWA PARKU Trwają prace przy budowie parku gminnego w Starych Babicach na terenie między ul. Sikorskiego a ul. Sienkiewcza. Przypominamy o zamknięciu przejścia chodnikiem na tyłach nowego budynku urzędu. Otwarcie parku przewiduje się na jesień tego roku. Powstała już scena, widownia oraz siłownia zewnętrzna.

REMONTY SZKÓŁ Przerwa wakacyjna w szkołach stwarza możliwość przeprowadzenia remontów. W gimnazjum  w Koczargach Starych trwa wymiana podłogi, okien i remont dachu na hali sportowej. W Szkole Podstawowej w Starych Babicach trwają prace remontowe m.in.: remont posadzek, malowanie, adaptacja pomieszczeń biblioteki. W  ZSP w Borzęcinie Dużym trwa remont dachu na hali sportowej.

Załącznik: