Serwis Informacyjny UG - maj 2015

Drukuj

29 maja 2015 Nr 441

- - - - - - GMINA, URZĄD, TEREN - - - - - - -


WYBORY DO RADY POWIATOWEJ MIR Do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej zgłoszono dwóch kandydatów: Piotra Boguckiego z Babic Nowych i Sławomira Skorupskiego z Latchorzewa. Głosowanie odbędzie się 31 maja (niedziela) w godz. 8.00 - 18.00. Lokal wyborczy będzie się mieścić w nowym budynku urzędu gminy przy ul. Rynek 21. Gmina Stare Babice jest okręgiem dwumandatowym i będzie wybieranych dwóch członków. Mimo, że liczba zgłoszonych kandydatów równa się liczbie mandatów, głosowanie musi być przeprowadzone. Rolników zapraszamy do głosowania.


BUDŻET PARTYCYPACYJNY Trwają prace nad weryfikacją złożonych projektów budżetu partycypacyjnego na 2016 rok. Do 19 maja złożono 33 wnioski z tego 1 obejmujący obszar całej gminy. Gminna Komisja pozytywnie zweryfikowała 11 wniosków, zaś 22 negatywnie. Wszystkie wnioski zostały przekazane do zespołu oceniającego, który zgodnie z Regulaminem od 1 do 5 czerwca dokona wyboru projektów. Głosowanie mieszkańców odbędzie się w dniach 15 – 26 czerwca 2015 r. Głosujemy zaznaczając na karcie krzyżykiem jeden z projektów. Każdy mieszkaniec będzie mógł wybrać dowolny projekt, w dowolnie wybranym przez siebie obszarze terytorialnym. Więcej informacji: www.stare-babice.pl lub w UG Stare Babice.


ORGANIZACJE POZARZĄDOWE! Gmina Stare Babice we współpracy z PWZ zaprasza zainteresowanych do udziału w warsztatach dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. 23 czerwca, godz. 17.00, sala konferencyjna w nowym budynku UG, ul. Rynek 21. Tematyka szkoleń: rozliczanie dotacji, ochrona danych osobowych, ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie imienia, nazwiska, nazwy organizacji oraz danych do kontaktu na adres: magda.k@bia.pl lub kpiecho@pwz.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 22 czerwca 2015 roku.


WYBORY ŁAWNIKÓW Rada Gminy Stare Babice przystępuje do wyborów ławników do sądów powszechnych na kadencję 2016-2019. Karty zgłoszenia, szczegółowe informacje w sprawie wyborów i przyjmowanie zgłoszeń: UG Stare Babice, pokoje nr 15 i 28 w godzinach pracy urzędu. Tel. 22 730-80-15; 22 730-80-28. Kartę zgłoszenia można pobrać także za pośrednictwem internetu na stronach oznaczonych: www.ms.gov.pl  lub www.bip.babice-stare.waw.pl. Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatów upływa 30 czerwca 2015 r.

- - - - - - - - - -WYDARZENIA- - - - - - - - - -

KONKURS NIVEA W ten weekend pełna mobilizacja! Głosujemy na podwórko Nivea w Koczargach Starych! Zróbmy przent babickim maluchom na Dzień Dziecka i wygrajmy dla nich plac tak, jak poprzednio! Liczy się każdy głos oddany na stronie. Zachęcamy rodziców, przyjaciół i wszystkich sympatyków gminy, zajmuje to zaledwie parę chwil, a podwórko będzie miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.  Głosowanie prowadzone jest w całej Polsce za pośrednictwem internetu do 31 maja 2015 r. Wystarczy tylko podać swój adres e-mail i potwierdzić głos! Głosować można jeden raz w ciągu dnia!


DZIEŃ DZIECKA Już 31 maja na terenie Strefy Rekreacji Dziecięcej w Borzęcinie Dużym odbędzie Gminny Dzień Dziecka. W godz. 13.00 – 18.00 na dzieci czeka mnóstwo atrakcji m.in. występy taneczne, gry i zabawy sportowe, pokaz karate, zajęcia plastyczne, konkursy i zabawy z animatorami. Gwiazda wieczoru: zespół Mister Dex. Bezpłatnie: urządzenia rozrywkowe, wata cukrowa, popcorn. ZSP w Borzęcinie Dużym, Stowarzyszenie Kotwica i Gmina Stare Babice zapraszają!


POLICJA DZIECIOM KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zaprasza na piknik "Bezpieczny Uśmiech", który odbędzie się przy komendzie w Starych Babicach 1 czerwca w godz. 10.00 - 14.00. W programie m.in. pokazy: sprzętu oraz wyposażenia służb mundurowych i ratowniczych, samoobrony, tresury psów oraz ratownictwa drogowego, podczas którego przedstawiona zostanie inscenizacja wypadku drogowego z pokazem zasad udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzona zostanie również Gra Miejska dla dzieci pod hasłem "Przyjaciel w Mundurze". Dla zwycięzców konkursów i zabaw czekają nagrody.


II GIMNAZJALNY PIKNIK NAUKOWY Stowarzyszenie Odkrywamy Świat i I Gminne Gimnazjum w Koczargach Starych zapraszają do wspólnej naukowej zabawy do gimnazjum 1 czerwca w godz. 10.30 - 14.00. Impreza otwarta, konkurencje z różnych dziedzin nauki, dobra zabawa gwarantowana!

- - - - - - SPORT- - - - - 

RAJD ROWEROWY Zapraszamy na Rajd Rowerowy szlakiem historyczno-rodzinnym dookoła Gminy Stare Babice. Rajd odbędzie się w sobotę 30 maja. Rejestracja uczestników od godz. 9.45 na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parcele. Start o godzinie 10.00, zakończenie godz. 12.30 na polanie. Na zakończenie rajdu grill i losowanie nagród. Organizator, Stowarzyszenie Odkrywamy Świat, przypomina o zabraniu kamizelek odblaskowych!


SIATKÓWKA PLAŻOWA Grand Prix Stare Bbabice w siatkówce plażowej już 30 maja i 6 czerwca na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parcele. Zapraszamy do udziału w turnieju lub kibicowania w godzinach 11.00 - 18.00. Tegoroczne rozgrywki potrwają do 29 sierpnia.


PIŁKA NOŻNA Już w niedzielę, 31 maja w godz. 10.00 - 15.00 na kompleksie boisk sportowych w Zielonkach Parcele odbędzie się Turniej Piłki Nożnej rocznika 2007. Pokibicuj młodym, zdolnym piłkarzom!

22 maja 2015 Nr 440

WYBORY PREZYDENCKIE 2015 II Tura Wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się 24 maja 2015 (niedziela). Głosowanie odbędzie się w tych samych lokalach, co w pierwszej turze w godz. 7.00-21.00. Więcej informacji na stronie www.bip.babice-stare.waw.pl


DZIEŃ BABIC Wójt Gminy zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Stare Babice do wspólnej zabawy! Dzień Babic odbędzie się 24 maja w godz. 15.00-22.00 na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parcelach. Hasło przewodnie: 25-lecie Samorządu Terytorialnego. Imprezy towarzyszące: 6.00-12.00 - zawody wędkarskie, 10.00-17.00 - turniej siatkówki plażowej. W programie m.in. występ Babickiej Orkiestry Dętej, pokazy karate, konkurencje plenerowe, konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, występ zespołu grającego przeboje ostatniego 25-lecia. Dla dzieci bezpłatna zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach. Gwiazdami imprezy będzie Kabaret "Neo-Nówka i Żarówki”.


MŁODZIEŻOWY TURNIEJ CARROM Młodzieżowy Turniej Carrom o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego odbędzie się w sobotę 23 maja w godz. 9:30-17:30. w Gimnazjum w Koczargach Starych przy ul. Akacjowej 12.


KOMISJE Posiedzenie Komisji Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury i Kultury Fizycznej odbędzie się w dniu 26 maja 2015 o godz. 13.00 w sali im. St. Zająca Urzędu Gminy Stare Babice, ul. Rynek 32. Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy odbędzie się w dniu 26 maja 2015 o godz. 14.00 w sali im. St. Zająca Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 32.


SZKOLENIE Stowarzyszenie ,,Między Wisłą a Kampinosem’’ zaprasza przedsiębiorców z obszaru gmin Czosnów, Leoncin, Łomianki, Stare Babice, Izabelin, Błonie, Leszno, Kampinos, Ożarów Mazowiecki do udziału w szkoleniu pt. ,,Przedsiębiorca w środowisku projektowym – formalności i źródła finansowania zewnętrznego własnego biznesu’’ Szkolenie odbędzie się dnia 27 maja od godz. 9:00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie, ul. Sochaczewska 4. Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane będą do dnia 25 maja. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pon nr. tel. 22 794 04 88, e-mail: biuro@lgdkampinos.pl).


VII SESJA RADY GMINY Sesja Rady Gminy Stare Babice odbędzie się w dniu 28 maja 2015 o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stare Babice ul. Rynek 21 (nowy budynek).


RAJD ROWEROWY Zapraszamy na Rajd Rowerowy szlakiem historyczno-rodzinnym dookoła Gminy Stare Babice. Rajd odbędzie się w sobotę 30 maja. Rejestracja uczestników od godz. 9.45 na Polanie dwóch Stawów. Start o godzinie 10.00, zakończenie godz. 12.30 na Polanie w Zielonkach. Na zakończenie rajdu grill i losowanie nagród. Organizator Stowarzyszenie Odkrywamy Świat przypomina o zabraniu kamizelek odblakowych.


KOLEJNA EDYCJA KONKURSU NIVEA Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddawania głosów na budowę placu zabaw w Koczargach Starych. Na stronie www.nivea.pl/podworko prowadzony jest ranking lokalizacji ubiegających się o zwycięstwo. Dzięki głosom oddawanym na stronie zapewnimy najmłodszym mieszkańcom ekscytujące i bezpieczne miejsce do zabawy. Liczy się każdy głos oddany na stronie, zatem zachęcamy rodziców, przyjaciół i wszystkich sympatyków gminy, którym zależy na stworzeniu kolejnego zakątka dla najmłodszych. Głosowanie prowadzone jest w całej Polsce za pośrednictwem Internetu do 31 maja 2015. Uczestniczyć może każdy, kto dokona prostej rejestracji profilu w serwisie, gdzie wymagane są jedynie: imię, adres e-mail login i hasło. Można także jednorazowo zweryfikować się przez podanie adresu e-mail. Głosować można jeden raz w ciągu dnia. Zajmuje to zaledwie parę chwil, a podwórko będzie miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - wyposażone w nowoczesne elementy i miejsce na klasyczne zabawy sprawi, że dzieci i rodzice będą mogli oddawać się beztroskiej zabawie. Przypominamy, że w 2011 dzięki ponad 128 tys. głosów oddanym w konkursie "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA" udało się wybudować plac zabaw przy przedszkolu w Starych Babicach.


WYBORY DO RADY POWIATOWEJ MIR Do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej zgłoszono dwóch kandydatów: Piotra Boguckiego z Babic Nowych i Sławomira Skorupskiego z Latchorzewa. Głosowanie odbędzie się 31 maja (niedziela) w godz. 8.00-18.00. Lokal wyborczy będzie się mieścić w nowym budynku Urzędu Gminy w Starych Babicach przy ul. Rynek 21. Gmina Stare Babice jest okręgiem dwumandatowym i będzie wybieranych dwóch członków. Mimo że liczba zgłoszonych kandydatów równa się liczbie mandatów, głosowanie musi być przeprowadzone. Rolników zapraszamy do głosowania.


GRAND PRIX STARE BABICE W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ Od 9 maja 2015 r. na Polanie Dwóch Stawów trwają rozgrywki w ramach Grand Prix Stare Babice w siatkówce plażowej. Zwiększono częstotliwość grania, zatem kolejny turniej już w niedzielę 24 maja od godz. 10.00. Zapraszamy na edycję specjalną w ramach Dnia Babic. Następna edycja znów w sobotę 30 maja. Tegoroczne rozgrywki potrwają do 29 sierpnia.


DZIEŃ DZIECKA 31 maja w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym odbędzie Gminny Dzień Dziecka. W godzinach 13.00 – 18.00 na dzieci czeka mnóstwo atrakcji m.in. pokazy modelarskie, animatorzy, konkursy i występy na scenie.

15 maja 2015, nr 439

WYBORY PREZYDENCKIE 2015 II Tura Wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się 24 maja 2015 (niedziela). Głosowanie odbędzie się w tych samych lokalach, co w pierwszej turze w godz. 7.00-21.00. Więcej informacji na stronie www.bip.babice-stare.waw.pl


WYBORY DO RADY POWIATOWEJ MIR Do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej zgłoszono dwóch kandydatów: Piotra Boguckiego z Babic Nowych i Sławomira Skorupskiego z Latchorzewa. Głosowanie odbędzie się 31 maja (niedziela) w godz. 8.00-18.00. Lokal wyborczy będzie się mieścić w nowym budynku Urzędu Gminy w Starych Babicach przy ul. Rynek 21. Gmina Stare Babice jest okręgiem dwumandatowym i będzie wybieranych dwóch członków. Mimo że liczba zgłoszonych kandydatów równa się liczbie mandatów, głosowanie musi być przeprowadzone. Rolników zapraszamy do głosowania.


DZIEŃ BABIC Wójt Gminy zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Stare Babice do wspólnej zabawy! Dzień Babic odbędzie się 24 maja w godz. 15.00-22.00 na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parcelach. Hasło przewodnie: 25-lecie Samorządu Terytorialnego.
Imprezy towarzyszące: 6.00-12.00 - zawody wędkarskie, 10.00-17.00 - turniej siatkówki plażowej. W programie m.in. występ Babickiej Orkiestry Dętej, pokazy karate, konkurencje plenerowe, konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, występ zespołu grającego przeboje ostatniego 25-lecia. Dla dzieci bezpłatna zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach. Gwiazdami imprezy będzie Kabaret "Neo-Nówka i Żarówki”.


ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW STARYCH BABIC Radna i Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Radny Starych Babic zapraszają wszystkich mieszkańców Starych Babic na Zebranie Sołeckie, które odbędzie się 20 maja (środa) o godz. 18.00 w budynku Urzędu Gminy Stare Babice przy ul. Rynek 32 (stary budynek Urzędu Gminy w Rynku - sala im. Stanisława Zająca na I piętrze). Podczas spotkania, na które zaproszono Wójta Gminy Stare Babice oraz przedstawicieli służb, straży i inspekcji, poruszonych zostanie szereg spraw, które dotyczą bezpośrednio mieszkańców Starych Babic.


WYBORY ŁAWNIKÓW Rada Gminy Stare Babice przystępuje do wyboru ławników do sądów powszechnych na kadencję 2016-2019 - 2 ławników do Sądu Okręgowego w Warszawie, 1 ławnika do Sądu Rejonowego w Pruszkowie, 1 ławnika do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie w sprawach z zakresu prawa pracy. Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatów upływa 30 czerwca 2015 r. Szczegóły procedury na stronie bip.babice-stare.waw.pl/public


SZKOLENIE Stowarzyszenie ,,Między Wisłą a Kampinosem’’ zaprasza przedsiębiorców z obszaru gmin Czosnów, Leoncin, Łomianki, Stare Babice, Izabelin, Błonie, Leszno, Kampinos, Ożarów Mazowiecki do udziału w szkoleniu pt. ,,Przedsiębiorca w środowisku projektowym – formalności i źródła finansowania zewnętrznego własnego biznesu’’ Szkolenie odbędzie się dnia 27 maja od godz. 9:00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie, ul. Sochaczewska 4. Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane będą do dnia 25 maja. Liczba miejsc ograniczona – zapisy pon nr. tel. 22 794 04 88, e-mail: biuro@lgdkampinos.pl).


MŁODZIEŻOWY TURNIEJ CARROM Młodzieżowy Turniej Carrom o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego odbędzie się w sobotę 23 maja w godz. 9:30-17:30. w Gimnazjum w Koczargach Starych przy ul. Akacjowej 12. 5.Zgłoszenia do turnieju do 15.05.2015 należy przekazać osobiście do koordynatora projektu (Paulina Nowakowska) lub wysłać na adres mailowy paulina@carrom.pl. Szczegółowy na www.carrom.pl


KOLEJNA EDYCJA KONKURSU NIVEA Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddawania głosów na budowę placu zabaw w Koczargach Starych. Na stronie www.nivea.pl/podworko prowadzony jest ranking lokalizacji ubiegających się o zwycięstwo. Dzięki głosom oddawanym na stronie zapewnimy najmłodszym mieszkańcom ekscytujące i bezpieczne miejsce do zabawy. Liczy się każdy głos oddany na stronie, zatem zachęcamy rodziców, przyjaciół i wszystkich sympatyków gminy, którym zależy na stworzeniu kolejnego zakątka dla najmłodszych. Głosowanie prowadzone jest w całej Polsce za pośrednictwem Internetu do 31 maja 2015. Uczestniczyć może każdy, kto dokona prostej rejestracji profilu w serwisie, gdzie wymagane są jedynie: imię, adres e-mail login i hasło. Można także jednorazowo zweryfikować się przez podanie adresu e-mail. Głosować można jeden raz w ciągu dnia. Zajmuje to zaledwie parę chwil, a podwórko będzie miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - wyposażone w nowoczesne elementy i miejsce na klasyczne zabawy sprawi, że dzieci i rodzice będą mogli oddawać się beztroskiej zabawie. Przypominamy, że w 2011 dzięki ponad 128 tys. głosów oddanym w konkursie "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA" udało się wybudować plac zabaw przy przedszkolu w Starych Babicach.


SENIORZY Dom Kultury Uśmiech, Filia w Broniszach zaprasza 17 maja 2015 w godz. 16.00 – 20.00 na wieczorek taneczny seniorów. Wstęp wolny! Filia DK "Uśmiech" w Broniszach, ul. Przyparkowa 15, tel. 510 284 791.


WIELKI PIKNIK W JULINKU Wielki Piknik Inauguracyjny w Julinku, gmina Leszno, już 17 maja. Początek o godzinie 10.00. W programie m.in. poranna gimnastyka w parku linowym, lekcje koncentracji, widowisko akrobatyczne na rowerze i monocyklu w wykonaniu Piotra Bielaka, zabawa z animatorami cyrkowymi, dmuchańce, pop corn i wata cukrowa. W godzinach wieczornych odbędą się koncerty zespołów COOLERS i RED LIPS. O kulinarne doznania zatroszczy się nowo otwarty ogródek gastronomiczny.

8 maja 2015, NR 438

WYBORY PREZYDENCKIE 2015 Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 10 maja 2015 (niedziela). Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7.00-21.00. Wszelkie informacje o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, zostały podane w obwieszczeniu Wójta Gminy z dnia 10 kwietnia 2015 dostępnym na tablicach ogłoszeń oraz na stronie www.bip.babice-stare.waw.pl


WYBORY DO RADY POWIATOWEJ MIR Wybory do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej odbędą się 31 maja 2015 (niedziela) w godz. 8.00-18.00. Lokal wyborczy będzie się mieścić w nowym budynku Urzędu Gminy w Starych Babicach przy ul. Rynek 21. Gmina Stare Babice jest okręgiem dwumandatowym, w związku z tym do Rady Powiatowej MIR zostanie wybranych dwóch członków. Rolnik, ubiegający się o mandat członka Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej musi wypełnić i złożyć następujące dokumenty: zgłoszenie kandydata, oświadczenie o zgodzie na kandydowanie oraz listę podpisów poparcia, co najmniej 50 członków. Druki te można otrzymać w Oddziałach Biura Mazowieckiej Izby Rolniczej lub pobrać ze strony internetowej www.mir.pl. Czytelnie wypełnione dokumenty należy przesłać do dnia 8 maja 2015 (decyduje data wpływu) na adres właściwego Oddziału Biura MIR, lub złożyć w dniu 11 maja 2015 do godz. 15.00 do Okręgowej Komisji Wyborczej w siedzibie Gminy Stare Babice ul. Rynek 32. Szczegółowe informacje o zasadach wyborów i wzory dokumentów niezbędnych do zgłaszania kandydatów można uzyskać w Oddziale Biura M.I.R. pod adresem Warszawa Wesoła ul. Zółkiewskiego 17, pod nr tel. (22) 733 5395 w. 1, tel. fax (22) 733 55 29, e-mail: wars@mir.pl na stronie internetowej www.mir.pl oraz w Urzędzie Gminy, pok. 16.


DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Towarzystwo Amicus w partnerstwie z Powiatem Warszawskim Zachodnim zaprasza wszystkich zainteresowanych przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w „Festiwalu Organizacji Pozarządowych Powiatu Warszawskiego Zachodniego”, który odbędzie się 9 maja 2015 (sobota) w godz. 13.00-17.00 w Gościńcu Julinek. Zgłoszenia do piątku 8 maja 2015. W programie m.in. warsztat networkingowy na temat przyszłości III sektora w powiecie warszawskim zachodnim oraz czym są i jak działają Rady Działalności Pożytku Publicznego. Przewidziane są również atrakcje dla dzieci - ognisko z kiełbaskami i dmuchany zamek. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie imienia nazwiska, nazwy organizacji oraz danych do kontaktu na adres: magda.k@bia.pl lub kpiecho@pwz.pl. Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy Gościniec Julinek 6, 05-084 Leszno.


PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa Rejon Energetyczny Pruszków zawiadamia o przerwach w dostawie prądu: 08 maja 2015 Koczargi, Lipków przy ulicach: Sasanki, Klonowa, Sosnowa, Wrzosowa, Wiśniowa, Jaworowa, Akacjowa, Jakubowicza, Mościckiego, Karabeli, Pogoda, Rocha Kowalskiego, Hetmańska, Gwiaździsta, Kontuszowa, Sportowa, Skrzetuskiego, Zaciszna, Lipków, Białej Góry i przyległych od 7.00 do 13.00.
I BITWA O KOCZARGI Wszystkich latających oraz fanów modeli zdalnie sterowanych zapraszamy na zawody. Impreza zaliczana do Pucharu Polski odbędzie się 9 maja 2015 na lotnisku modelarskim Koczargi. Latać będziemy modelami z I oraz II Wojny Światowej. Rejestracja zawodników on-line. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo do pobrania na stronie www.modeleRC.info.


PRZEGLĄD FILMÓW ALPINISTYCZNYCH Muzeum Sportu i Turystyki zaprasza w dniach 8-10 maja 2015 r na XXII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz „40 lat w Gasherbrumach”. W trakcie trzech dni festiwalowych Fundacja Światło dla Himalajów zorganizuje zbiórkę pieniędzy i najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Podczas Przeglądu zostaną także przekazane do zbiorów muzeum cenne pamiątki m. in Super Kolos przyznany Januszowi Kurczabowi za  całokształt dokonań, tablica Wandy Rutkiewicz, sprzęt alpinistyczny Janusza Onyszkiewicza. Muzeum Sportu i Turystyki ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Centrum Olimpijskie.


WIOSENNE SZCZEPIENIE LISÓW W dniach 28 kwietnia – 11 maja 2015 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii przeprowadzi akcję szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów na lasy, pola i łąki na terenie województwa mazowieckiego. Nie wolno dotykać preparatu – ten z zapachem człowieka nie zostanie podjęty przez zwierzęta. Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki zwierzęta domowe należy prowadzać na smyczy lub trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie wykonuje się preparatem umieszczonym we wnętrzu przynęty w kształcie brunatno-zielonego krążka o zapachu rybnym. Zrzuty nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy. Każdy, kto przypadkiem będzie miał styczność ze szczepionką powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Należy także zwrócić uwagę na domowe czworonogi, których ewentualny kontakt z preparatem należy zgłosić do weterynarza.


KOLEJNA EDYCJA KONKURSU NIVEA Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddawania głosów na budowę placu zabaw w Koczargach Starych. Na stronie www.nivea.pl/podworko prowadzony jest ranking lokalizacji ubiegających się o zwycięstwo. Dzięki głosom oddawanym na stronie zapewnimy najmłodszym mieszkańcom ekscytujące i bezpieczne miejsce do zabawy. Liczy się każdy głos oddany na stronie, zatem zachęcamy rodziców, przyjaciół i wszystkich sympatyków gminy, którym zależy na stworzeniu kolejnego zakątka dla najmłodszych. Głosowanie prowadzone jest w całej Polsce za pośrednictwem Internetu do 31 maja 2015. Uczestniczyć może każdy, kto dokona prostej rejestracji profilu w serwisie, gdzie wymagane są jedynie: imię, adres e-mail login i hasło. Można także jednorazowo zweryfikować się przez podanie adresu e-mail. Głosować można jeden raz w ciągu dnia. Zajmuje to zaledwie parę chwil, a podwórko będzie miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - wyposażone w nowoczesne elementy i miejsce na klasyczne zabawy sprawi, że dzieci i rodzice będą mogli oddawać się beztroskiej zabawie. Przypominamy, że w 2011 dzięki ponad 128 tys. głosów oddanym w konkursie "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA" udało się wybudować plac zabaw przy przedszkolu w Starych Babicach.


KONCERT 10 maja o godz. 19.00 koncert chóru „Ab Imo Pectore” z okazji 70-tej rocznicy zakończenia II wojny światowej w Kościele pw. NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie. Informacje: Dom Kultury "Uśmiech" w Ożarowie Mazowieckim, ul. Poznańska 165 tel. (22) 722 14 45.


CEZARY PAZURA W ŁOMIANKACH Centrum Kultury w Łomiankach zaprasza na występ Cezarego Pazury 16 maja 2015 o godz. 18.00, tym razem w roli komika. Aktor jest drapieżną postacią polskiej sceny satyrycznej. Jako komik dał się poznać w pierwszym polskim sitcomie „13 posterunek”. Ceni sobie jednak żywy kontakt z publicznością, dlatego stworzył już cztery programy rozrywkowe, z którymi występuje w całej Polsce. W Łomiankach wystąpi z programem "Jesteśmy wariatami ale tylko ja się leczę". Bilety: przedsprzedaż 60, 70 i 80 zł, w dniu wydarzenia 70, 80 i 90 zł. Adres: ul. Wiejska 12a, Łomianki.


SENIORZY Dom Kultury Uśmiech, Filia w Broniszach zaprasza 17 maja 2015 w godz. 16.00 – 20.00 na wieczorek taneczny seniorów. Wstęp wolny! Filia DK "Uśmiech" w Broniszach, ul. Przyparkowa 15, tel. 510 284 791.

Załączniki: