Serwis Informacyjny UG - czerwiec 2016

Drukuj

24 czerwca 2016, nr 487

GMINA, URZĄD, TEREN

UWAGA! WYŁĄCZENIA PRĄDU!
27 czerwca w godz. 8:00 – 15:00 w Borzęcinie Dużym
nastąpi planowe wyłączenie prądu przy ul. Warszawskiej od nr 765 do nr 841 i od nr 884 do nr 938 oraz przy ul. Wodnisko (od ul. Warszawskiej do nr 27). 30 czerwca  w godz. 8:00 – 15:00 nastąpi planowe wyłączenie prądu w Zielonkach Parceli przy ul. Południowej.


ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W BLIZNEM JASIŃSKIEGO
W związku z organizacją imprezy „Wianki 2016” w Bliznem Jasińskiego w dniu 25 czerwca 2016 r. w godz. 15:00 – 22:00, informujemy o czasowej zmianie organizacji ruchu w celu zabezpieczenia ul. Kościuszki oraz ul. Okrzei: od godz. 6:00 dnia 25 czerwca do godz. 2:00 dnia 26 czerwca nastąpi częściowe wyłączenie ul. Kościuszki oraz ul. Okrzei z ruchu kołowego, w tym czasie zostanie zabezpieczony bezpośredni dostęp do posesji od nr 1 do 22 przy ul. Kościuszki oraz do posesji od nr 1 do nr 6 przy ul. Okrzei. Sterowanie ruchem odbywać się będzie również z pomocą jednostek Policji oraz Straży Gminnej. Za utrudnienia przepraszamy.


WSPÓLNE POSIEDZENIE KOMISJI ORAZ XIX SESJA RADY GMINY
Zapraszamy mieszkańców na wspólne posiedzenie Komisji dnia 28 czerwca o godz. 14:00 do sali konferencyjnej urzędu gminy, ul. Rynek 32. Zapraszamy także na XIX Sesję Rady Gminy Stare Babice, która odbędzie się 30 czerwca o godz. 14:00 w sali konferencyjnej urzędu gminy, ul. Rynek 21.


APEL O ZWROT KSIĄŻEK
Dyrektor Biblioteki Gminnej apeluje do czytelników o zwrot wypożyczonych materiałów niezwróconych  w regulaminowym czasie. Obecnie wszyscy, którzy zwrócą przechowywane pozycje, nie będą musieli płacić  kar finansowych.

ZAPROSZENIA

INAUGURACJA XII FESTIWALU MUZYCZNEGO "W KRAINIE CHOPINA"
24 czerwca o godz. 21.00, w kościele parafialnym  pw. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach, odbędzie się koncert inauguracyjny XII Festiwalu Muzycznego W Krainie Chopina. Wystąpią: Roksana Kwaśnikowska - skrzypce, Małgorzata Pawłowska – sopran, Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, pod dyrekcją Rafała Janiaka. W programie usłyszymy utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zapraszamy, wstęp wolny!


IV BABICKI ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH LESZNO – BLIZNE JASIŃSKIEGO
Fanów motoryzacji zapraszamy na IV Babicki Zlot Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się 25 czerwca. W Lesznie spotykamy się o godz. 10:30 na parkingu przy Zespole Szkół Publicznych w Lesznie, ul. Leśna 13, skąd ok. godz. 14:30 nastąpi wyjazd wszystkich aut do Blizne Jasińskiego. Tam ok. godz. 17:00 nastąpi uroczyste wręczenie pucharów w następujących kategoriach: 1. Najładniejszy pojazd zlotu 2. Najładniejszy pojazd PRL 3. Najładniejszy jednoślad 4. Najstarszy pojazd 5. Najdłuższa dojazdówka 6. Wyjątkowy pojazd. Kontakt tel. do koordynatora zlotu: 501 170 466.


PIKNIK KRWIODAWSTWA - DAR SERCA
Weź udział w próbie pobicia rekordu Polski!  Już 25 czerwca w godz. 9:00 – 16:00 ochotnicy z całego kraju podejmą próbę pobicia rekordu Polski w ilości oddanej honorowo krwi. Wydarzenie będzie częścią Wielkiego Pikniku Krwiodawstwa „Dar Serca”, organizowanego przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie Mazowieckim, przy ul. Poznańskiej 129/133 (parking przed budynkiem starostwa). Zapraszamy!


WIANKI 2016 JUŻ WKRÓTCE!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców 25 czerwca od godz. 15:00 na tegoroczne Wianki. W programie występy przedszkolaków, koncert Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej You Can Sing, ogłoszenie wyników Konkursu Na Ciasto Własnego Wypieku, występ grupy tanecznej Rising Stars, występ zespołu muzycznego Megido, zabawa taneczna z DJ. Gwiazdą wieczoru będzie występ Mariusza Kalagi z zespołem Partners. Dodatkowe atrakcje: zabawy i konkursy z animatorem, bezpłatna zjeżdżalnia dla dzieci, Crossminton Park z nagrodami. ZAPRASZAMY!


SCENA LETNIA STARE BABICE 2016
Zapraszamy na scenę letnią w parku w Starych Babicach! 25 czerwca o godz. 17:00 koncert pieśni rosyjskich w wykonaniu Michała Straszewskiego oraz Tadeusza Czechaka. Najmłodszych widzów zapraszamy  na przedstawienie Opowieść o prawdziwym bogactwie, które odbędzie się 26 czerwca o godz. 13.00. Scena letnia w parku znajduje się za nowym budynkiem urzędu gminy.


SPOŁECZNA DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE
Czy czujesz się bezpiecznie w naszej gminie? Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Wójt Gminy Stare Babice zapraszają na debatę społeczną, poświęconą poprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy Stare Babice. Debata rozpocznie się 28 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej urzędu gminy, przy ul. Rynek 21 w Starych Babicach. Podczas debaty zostaną poruszone następujące tematy: poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych, zagrożenie przestępczością z uwzględnieniem 7 kategorii przestępstw, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zapobieganie przemocy w rodzinie. Przyjdź, zapytaj i wyraź swoją opinię! 


17 czerwca 2016, nr 486

GMINA, URZĄD, TEREN

UWAGA! WYŁĄCZENIA PRĄDU! 17 czerwca w godz. 08:00 – 15:00 w Borzęcinie Dużym, ul. Warszawska od nr 765 do nr 841 i od nr 884 do nr 938 oraz ul. Wodnisko od ul. Warszawskiej do numeru 27. 20 czerwca w godz. 9:00 – 15:00 w Koczargach Starych, ul. Leszczynowa 18.


ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW NA POSIEDZENIE KOMISJI  21 czerwca o godz. 14:30 w sali konferencyjnej urzędu gminy, przy ul. Rynek 32, odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu Urzędu Gminy Stare Babice. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na posiedzenie.


ZMIANY ZASAD PRZEKAZYWANIA ODPADÓW Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Mizikowskiego (obok GPK EKO-Babice Sp. z o. o.) działa od 1 sierpnia 2013 roku. Mieszkańcy naszej gminy mogą oddawać tam odpady takie jak: odpady gabarytowe, poremontowe, drobny gruz, złom, makulatura, kartony, plastiki, zużyty sprzęt RTV, baterie i świetlówki. Odpady te muszą być posegregowane oddzielnie i przekazywane w godzinach otwarcia tj. wtorki i czwartki w godz. 14:00 – 18:00  oraz w soboty w godz. 12:00 – 16:00. Niestety, punkt ten jest  również wykorzystywany przez nowych mieszkańców, którzy nie złożyli deklaracji oraz mieszkańców gmin ościennych, czy prywatne firmy które nie są upoważnione do oddawania w tym miejscu odpadów. Może to generować dodatkowe koszty dla całego systemu gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy. W związku z powyższym oraz w odpowiedzi na liczne interwencje mieszkańców dotyczące odbioru odpadów z Gminnego  Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, informujemy że od dnia 1 czerwca 2016 r. oddając odpady do punktu, konieczne będzie podanie numeru identyfikacyjnego (ID). Numer ten ma od sześciu do siedmiu cyfr i  jest indywidualny dla każdego gospodarstwa domowego na terenie gminy Stare Babice. Znaleźć go można w  piśmie wysyłanym do każdego mieszkańca, który złożył deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest on również końcowym elementem indywidualnego numeru konta do wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami.


APEL O ZWROT KSIĄŻEK Dyrektor Biblioteki Gminnej apeluje do czytelników o zwrot wypożyczonych materiałów niezwróconych w regulaminowym czasie. Obecnie wszyscy, którzy zwrócą przechowywane pozycje, nie będą musieli płacić  kar finansowych. Nowy regulamin biblioteki dostępny jest na stronie http://www.stare-babice.pl/pl/news/informacje-z-gminnej-biblioteki.

ZAPROSZENIA

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KRYKIETA Zapraszamy mieszkańców do kibicowania podczas Międzynarodowego Turnieju Krykieta. Odbędzie się on 18 czerwca o godz. 11:00 przy ul. Zachodniej 2 w Zielonkach Parceli (siedziba GOSiR Stare Babice). Przyjadą drużyny m.in. z Czech i Wegier! Do zobaczenia!


TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ Zapraszamy do kibicowania podczas kolejnej edycji Turnieju Siatkówki Plażowej. Najbliższe zawody odbędą się 18 czerwca na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parceli. Początek zawodów godz. 10:00. Organizatorem wydarzenia jest GOSiR Stare Babice. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.gosirstarebabice.pl.


STREETBALL 3x3 CHALLENGE STARE BABICE 2016 Fanów koszykówki zapraszamy 18 czerwca o godz. 11:00 do Strefy Rekreacji Dziecięcej w Borzęcinie Dużym. STREETBALL 3x3 CHALLENGE, to wysoki poziom sportowy i organizacyjny oraz fantastyczne nagrody! Turniej zostanie rozegrany wg. oficjalnych przepisów FIBA 3×3 i będzie liczony do rankingu międzynarodowego! Zapraszamy mieszkańców do kibicowania!


ZAKOŃCZENIE ROKU W STREFIE JĘZYKA Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Zakończenie Roku w Strefie Języka – plenerowe spotkanie organizowane przez Szkołę Językową Strefa Języka. Spotykamy się 19 czerwca 2016 r. w parku w Starych Babicach o godz. 15:00. W programie m.in.: wypożyczalnia gier planszowych, koncert piosenki angielskiej, koncert zespołu The Orange Basement.


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIKA 2009 Zapraszamy mieszkańców do kibicowania młodym piłkarzom podczas Turnieju Piłki Nożnej organizowanego przez GOSiR Stare Babice. Odbędzie się on 19 czerwca przy ul. Zachodniej 2 w Zielonkach Parceli.


SZKOLENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Centrum Przedsiębiorczości Smolna zaprasza przedsiębiorców z naszej gminy na bezpłatne szkolenie: 22 czerwca w godz. 10:00 – 12:00 w siedzibie Centrum przy ul. Smolnej 4/ Kruczkowskiego 5 w Warszawie, odbędzie się szkolenie Pomysł na biznes, czyli od teorii do praktyki prowadzenia działalności gospodarczej. Zapraszamy.


SEMINARIUM DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z terenu gminy 22 czerwca  o godz. 13:00 na bezpłatne seminarium Ochrona znaków towarowych w Unii Europejskiej. Seminarium odbędzie się w siedzibie PARP, przy ul. Siennej 73 w Warszawie (budynek Sienna Training Center). Zgłoszenia do 20 czerwca, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: www.stare-babice.pl, w zakładce Aktualności.


IV BABICKI ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH LESZNO – BLIZNE JASIŃSKIEGO Fanów motoryzacji zapraszamy na IV Babicki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Odbędzie się on 25 czerwca. W Lesznie spotykamy się o godz. 10:30 na parkingu przy Zespole Szkół Publicznych w Lesznie, ul. Leśna 13, skąd ok. godz. 14:30 nastąpi wyjazd wszystkich aut do Blizne Jasińskiego. Tam ok. godz. 17:00 nastąpi uroczyste wręczenie pucharów w następujących kategoriach: 1. Najładniejszy pojazd zlotu 2. Najładniejszy pojazd PRL 3. Najładniejszy jednoślad 4. Najstarszy pojazd 5. Najdłuższa dojazdówka 6. Wyjątkowy pojazd. Kontakt tel. do koordynatora zlotu: 501 170 466.


WIANKI 2016 JUŻ WKRÓTCE! Zapraszamy wszystkich mieszkańców 25 czerwca od godz. 15:00 na tegoroczne Wianki. W programie występy przedszkolaków, koncert Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej You Can Sing, ogłoszenie wyników Konkursu Na Ciasto Własnego Wypieku, występ grupy tanecznej Rising Stars, występ zespołu muzycznego Megido, zabawa taneczna z DJ. Gwiazdą wieczoru będzie występ Mariusza Kalagi z zespołem Partners. Dodatkowe atrakcje: zabawy i konkursy z animatorem, bezpłatna zjeżdżalnia dla dzieci, Crossminton Park z nagrodami. ZAPRASZAMY!

10 czerwca 2016, nr 485

GMINA, URZĄD, TEREN

UWAGA! WYŁĄCZENIA PRĄDU! 13 czerwca w godz. 08:00 - 16:00 w  Starych Babicach, ul. Sienkiewicza od nr. 16 do 60 i od nr 21 do 69 oraz w Wojcieszynie, ul. Trakt Królewski od nr 2 do nr 66. 13 czerwca w godz. 08:30 - 09:30 w Koczargach Starych, ul. Klonowa od nr 120 do nr 132. 15 czerwca w godz. 09:00 - 15:00 w Zielonkach Parceli, ul. Spokojna 23. 17 czerwca w godz. 08:00 – 15:00 w Borzęcinie Dużym, ul. Warszawska od nr 765 do nr 841 i od nr 884 do nr 938 oraz ul. Wodnisko od ul. Warszawskiej do numeru 27.


WYŁOŻENIE MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA W dniach od 18 maja do 14 czerwca 2016 r. zostanie wyłożony do publicznego wglądu projekt „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części terenów położonych w Gminie Stare Babice, we wsiach: Borzęcin Duży, Wojcieszyn, Koczargi Stare, Lipków, Stare Babice, Babice Nowe, Latchorzew, Lubiczów i Blizne Łaszczyńskiego”. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu zostanie przeprowadzona w dniu 30 maja.  Zebranie odbędzie się w Urzędzie Gminy Stare Babice w sali im. Stanisława Zająca  pokój nr 24, piętro I. Początek zebrania o godz. 17:00.  Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępnione zostaną także na stronie internetowej: www.bip.stare-babice.waw.pl.


ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW NA POSIEDZENIE KOMISJI.  14 czerwca o godz. 14:00 w sali konferencyjnej urzędu gminy przy ul. Rynek 32 odbędzie się posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Bezpieczeństwa Urzędu Gminy Stare Babice. Zapraszamy wszystkich mieszkańców.


ZMIANY ZASAD PRZEKAZYWANIA ODPADÓW Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Mizikowskiego (obok GPK EKO-Babice Sp. z o. o.) działa od 1 sierpnia 2013 roku. Mieszkańcy naszej gminy mogą oddawać tam odpady takie jak: odpady gabarytowe, poremontowe, drobny gruz, złom, makulatura, kartony, plastiki, zużyty sprzęt RTV, baterie     i świetlówki. Odpady te muszą być posegregowane oddzielnie i przekazywane w godzinach otwarcia tj. wtorki i czwartki w godz. 14:00 – 18:00  oraz w soboty w godz. 12:00 – 16:00. Niestety, punkt ten jest  również wykorzystywany przez nowych mieszkańców, którzy nie złożyli deklaracji oraz mieszkańców gmin ościennych, czy prywatne firmy które nie są upoważnione do oddawania w tym miejscu odpadów. Może to generować dodatkowe koszty dla całego systemu gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy. W związku z powyższym oraz w odpowiedzi na liczne interwencje mieszkańców dotyczące odbioru odpadów z Gminnego  Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, informujemy że od dnia 1 czerwca 2016 r. oddając odpady do punktu, konieczne będzie podanie numeru identyfikacyjnego (ID). Numer ten ma od sześciu do siedmiu cyfr i  jest indywidualny dla każdego gospodarstwa domowego na terenie gminy Stare Babice. Znaleźć go można w  piśmie wysyłanym do każdego mieszkańca, który złożył deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest on również końcowym elementem indywidualnego numeru konta do wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami.


APEL O ZWROT KSIĄŻEK Dyrektor Biblioteki Gminnej apeluje do czytelników o zwrot wypożyczonych materiałów niezwróconych w regulaminowym czasie. Obecnie wszyscy, którzy zwrócą przechowywane pozycje, nie będą musieli płacić  kar finansowych. Nowy regulamin biblioteki dostępny jest na stronie http://www.stare-babice.pl/pl/news/informacje-z-gminnej-biblioteki.

ZAPROSZENIA

OTWARCIE PARKU W STARYCH BABICACH I INAUGURACJA SCENY LETNIEJ Zapraszamy wszystkich mieszkańców 11 czerwca o godz. 16:00 na Uroczystość Otwarcia Parku w Starych Babicach połączoną z Inauguracją Sceny Letniej 2016! Park w Starych Babicach to nowe miejsce spotkań mieszkańców gminy, gdzie wśród malowniczych zakątków i pięknej zieleni można wspaniale się zrelaksować i zaczerpnąć energii. Park zyskał ogromną popularność wśród młodych rodziców, którzy chętnie odwiedzają go z dziećmi. Zlokalizowany jest za nowym budynkiem Urzędu Gminy Stare Babice (ul. Rynek 21). 12 czerwca o godz. 13:00 zapraszany wszystkie dzieci na Inaugurację Sceny Letniej 2016 Dla Najmłodszych.


TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ Zapraszamy do kibicowania podczas kolejnej edycji Turnieju Siatkówki Plażowej. Najbliższe zawody odbędą się 11 czerwca na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parceli. Organizatorem wydarzenia jest GOSiR Stare Babice. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.gosirstarebabice.pl.


RAJD ROWEROWY „NA ROZPOCZĘCIE LATA” 11 czerwca po raz kolejny rusza rajd rowerowy.  Startujemy o  godz. 10.00 z 2 lokalizacji: z Borzęcina Dużego (Plac Chopina) i Starych Babic (Rynek 32 – Urząd Gminy). Planowane zakończenie rajdu – tradycyjnie na Placu Chopina w Borzęcinie Dużym ok. godziny 14:00.

OGŁOSZENIA

BEZPŁATNE KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE Zapraszamy na dni otwarte gabinetu w Starych Babicach, przy ul. Rynek 11/1. Do 30 czerwca 2016 r. będą Państwo mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologiem, uzyskać bezpłatną pomoc i wsparcie oraz zapoznać się z ofertą ośrodka. Zapraszamy szczególnie osoby doświadczające różnego rodzaju trudności i kryzysów. Aby zapisać się na darmowe spotkanie, prosimy o kontakt  z recepcją pod numerem tel. 508 004 100. Liczba miejsc ograniczona.


PRACA! Sklep Kaufland poszukuje pracowników na stanowiska: kasjer, sprzedawca, pracownik porządkowy. Miejsca pracy  w Warszawie, ul. Mehoffera 84  i Batalionów Chłopskich 73. Tel. 501 938 178.

2 czerwca 2016, nr 484

GMINA, URZĄD, TEREN

ROLNIKU SPISZ SIĘ SAM Ruszyła kolejna edycja badania struktury gospodarstw rolnych przez Główny Urząd Statystyczny. W województwie mazowiec ponad 23 tysiące rolników otrzymało listowną informację o obowiązkowym udziale w badaniu oraz jego szczegółach. Od 1 czerwca 2016 r. właściciel gospodarstwa rolnego, w dogodnym dla siebie czasie, może wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej GUS – https://rolnictwo.stat.gov.pl. Formularze są dostępne po wprowadzeniu specjalnego loginu umieszczonego na indywidualnie adresowanych  listach zapowiednich. Samodzielnie będzie można się spisać tylko w dniach 1 - 9 czerwca. Jeżeli w tym czasie rolnik nie wypełni formularza na stronie internetowej, do końca lipca może spodziewać się telefonu z urzędu statystycznego lub wizyty ankietera. Badanie trwa do 29 lipca 2016 r. Adres strony internetowej do samospisu: https://rolnictwo.stat.gov.pl. Więcej informacji tel. (22) 279 99 99, (22) 464 20 85.


ZMIANY ZASAD PRZEKAZYWANIA ODPADÓW Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Mizikowskiego (obok GPK EKO-Babice Sp. z o. o.) działa od 1 sierpnia 2013 roku. Mieszkańcy naszej gminy mogą oddawać tam odpady takie jak: odpady gabarytowe, poremontowe, drobny gruz, złom, makulatura, kartony, plastiki, zużyty sprzęt RTV, baterie i świetlówki. Odpady te muszą być posegregowane oddzielnie  i przekazywane w godzinach otwarcia tj. wtorki i czwartki w godz. 14:00 – 18:00  oraz w soboty w godz. 12:00 – 16:00. Niestety, punkt ten jest  również wykorzystywany przez nowych mieszkańców, którzy nie złożyli deklaracji oraz mieszkańców gmin ościennych, czy prywatne firmy które nie są upoważnione do oddawania w tym miejscu odpadów. Może to generować dodatkowe koszty dla całego systemu gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy. W związku z powyższym oraz w odpowiedzi na liczne interwencje mieszkańców dotyczące odbioru odpadów z Gminnego  Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, informujemy że od dnia 1 czerwca 2016 r. oddając odpady do punktu, konieczne będzie podanie numeru identyfikacyjnego (ID). Numer ten ma od sześciu do siedmiu cyfr i  jest indywidualny dla każdego gospodarstwa domowego na terenie gminy Stare Babice. Znaleźć go można w  piśmie wysyłanym do każdego mieszkańca, który złożył deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest on również końcowym elementem indywidualnego numeru konta do wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami.


APEL O ZWROT KSIĄŻEK  Dyrektor Biblioteki Gminnej apeluje do czytelników o zwrot wypożyczonych materiałów niezwróconych w regulaminowym czasie. Obecnie wszyscy, którzy zwrócą przechowywane pozycje, nie będą musieli płacić  kar finansowych. Nowy regulamin biblioteki dostępny jest na stronie http://www.stare-babice.pl/pl/news/informacje-z-gminnej-biblioteki.


WYŁOŻENIE MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA  W dniach od 18 maja do 14 czerwca 2016 r. zostanie wyłożony do publicznego wglądu projekt „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części terenów położonych w Gminie Stare Babice, we wsiach: Borzęcin Duży, Wojcieszyn, Koczargi Stare, Lipków, Stare Babice, Babice Nowe, Latchorzew, Lubiczów i Blizne Łaszczyńskiego”. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu zostanie przeprowadzona w dniu 30 maja.  Zebranie odbędzie się w Urzędzie Gminy Stare Babice w sali im. Stanisława Zająca  pokój nr 24, piętro I. Początek zebrania o godz. 17:00.  Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępnione zostaną także na stronie internetowej: www.bip.stare-babice.waw.pl.


PRZETARG NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI  Wójt Gminy Stare Babice ogłasza II ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż  nieruchomości położonej w miejscowości  Borzęcin Duży. Nieruchomość stanowiąca działki o nr. ew. 593/3 i 593/4 o łącznej powierzchni 0,1500 ha, położona na terenie przeznaczonym pod  zabudowę mieszkaniowo-usługową. Cena wywoławcza -  395 000,00 PLN netto. Przetarg odbędzie się dnia 8 czerwca  2016 r. o godz. 10:00  w sali konferencyjnej urzędu gminy, ul. Rynek 32. Szczegóły w urzędzie gminy, ul. Rynek 32 lub na stronie www.stare-babice.pl  w zakładce "dla inwestora".


DLA SENIORÓW Stowarzyszenie Carrom zaprasza na pierwsze spotkanie o tańcu indyjskim, które odbędzie się 10 czerwca o godz. 19.00 w Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu w Warszawie. W ramach projektu zapewniamy transport. Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o zgłaszanie chęci uczestnictwa podczas spotkań Starobabickiego Uniwersytetu III Wieku. Projekt ten skierowany jest do seniorów z gminy Stare Babice i składa się z trzech spotkań na temat kultury indyjskiej.

ZAPROSZENIA

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ Zapraszamy do kibicowania podczas kolejnej edycji Turnieju Siatkówki Plażowej. Najbliższe zawody odbędą się 4 czerwca 2016 r. na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parceli. Organizatorem wydarzenia jest GOSiR Stare Babice. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.gosirstarebabice.pl.

OGŁOSZENIA

BEZPŁATNE KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE Zapraszamy na dni otwarte gabinetu w Starych Babicach, przy ul. Rynek 11/1. Do 30 czerwca 2016 r. będą Państwo mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologiem, uzyskać bezpłatną pomoc i wsparcie oraz zapoznać się z ofertą ośrodka. Zapraszamy szczególnie osoby doświadczające różnego rodzaju trudności i kryzysów. Aby zapisać się na darmowe spotkanie, prosimy o kontakt  z recepcją pod numerem tel. 508 004 100. Liczba miejsc ograniczona.


  • SZUKAM PRACY Mieszkanka Gminy Stare Babice, lat 30 szuka pracy – sprzątanie na terenie gminy. Tel 515-727-564.
  • DAM PRACĘ Poszukuję odpowiedzialnej i pracowitej kobiety, która w niewielkim stopniu zaopiekuje się sprawną fizycznie i intelektualnie starszą osobą oraz domem. Oferuję bezpłatny umeblowany pokój z łazienką w domu jednorodzinnym z ogrodem w Gminie Stare Babice. Współudział finansowy tylko za media. Informacja: tel. 604 830 312.
  • DAM PRACĘ Pilnie zatrudnię samodzielnych FRYZJERÓW w pełnym lub dowolnym wymiarze godzin, możliwość pracy tylko w piątki i soboty,  bardzo dobre wynagrodzenie - świadczenia. Praca w Warszawie  na Woli w renomowanym salonie. Szczegóły pod numerem tel. 604 228 974.
  • DAM PRACĘ Zatrudnimy mechanika z doświadczeniem do serwisu wymiany opon. W ramach obowiązków osoby pracującej na stanowisku będzie wymiana opon w samochodach osobowych i dostawczych. Niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B, ponieważ poza sezonem wymiany opon niniejsza osoba pracuje w magazynie części i zajmuje się pakowaniem oraz rozwożeniem części do samochodów i autobusów do klientów w Warszawie i okolicach. Nasza firma mieści się w miejscowości Zielonki Wieś. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 696 099 019.
  • DAM PRACĘ Drukarnia zatrudni na umowę o pracę pracowników fizycznych do pracy w introligatorni. Miejsce pracy: Borzęcin Duży, ul. Kosmowska 32, tel. 22 7220110.
  • DAM PRACĘ Sklep Kaufland poszukuje pracowników na stanowiska: kasjer, sprzedawca, pracownik porządkowy. Miejsca pracy w Warszawie, ul. Mehoffera 84  i Batalionów Chłopskich 73. Tel. 501 938 178.
Załączniki: