VI Puchar Mazowsza MAZOVIA CUP 2019

Drukuj

Zapraszamy na VI Puchar Mazowsza MAZOVIA CUP 2019, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stare Babice Sławomira Sumki, który odbędzie się w dniach 30.11-01.12 2019 w godzinach 9-21, w hali sportowej GOSiR Stare Babice w Zielonkach Parceli.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów o godzinie 13:45.

Grudniowy turniej międzynarodowy organizowany jest już po raz szósty, i drugi raz w pięknej hali sportowej GOSiR Stare Babice w Zielonkach Parceli.
W tegorocznym pucharze uczestniczy ponad 250 gimnastyczek z Polski i 11 innych krajów (Białoruś, Hiszpania, Holandia, Kanada, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). W zdecydowanej większości są to najmłodsze (6 – 12 lat), bardzo często już z licznymi sukcesami, adeptki tej najpiękniejszej dyscypliny sportowej. Wśród starszych zawodniczek zobaczymy na planszy uczestniczki Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata Juniorek, Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Panamerykańskich.

Gościem Specjalnym Mazovia Cup będzie Pani dr Elżbieta Zienkowicz. Zdobywczyni złotego medalu na pierwszych Mistrzostwach Polski w gimnastyce artystycznej rozegranych w roku 1955. Założycielka pierwszego w Polsce sportowego klubu gimnastyki artystycznej na AWF, wychowawczyni wielu pokoleń gimnastyczek, pierwsza osoba w Polsce i jedna z  pierwszych na świecie, które w roku 1970 otrzymały tytuł międzynarodowego sędziego FIG. W trakcie zawodów planujemy małą uroczystość, w trakcie której nagrodzimy Panią dr Elżbietę Zienkowicz za jej dorobek w gimnastyce artystycznej.

Podczas Mazovia Gala Show na zakończenie zawodów w niedzielę w specjalnym pokazie wystąpi jedna z najlepszych gimnastyczek na świecie, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy - Alina Harnasko z Białorusi, odwiedzi nas również bardzo utalentowana gimnastyczka reprezentacji Polski - Natalia Kulig.

Organizatorem turnieju jest klub sportowy RG Legia.