Uroczyste obchody Święta Policji

Drukuj

Tegoroczne obchody Święta Policji miały szczególnie wyjątkowe znaczenie.

19 lipca, goście zgromadzeni na dziedzińcu Komendy w Starych Babicach świętowali 100-tną rocznicę powstania Policji Państwowej oraz 20-tą rocznicę Powstania Komendy Powiatowej dla powiatu warszawskiego-zachodniego w Starych Babicach.

W obchodach udział wzięła kadra kierownicza jednostek i komórek organizacyjnych, policjanci i pracownicy komendy, a także zaproszeni goście: m.in. wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, starosta powiatu warszawskiego-zachodniego Jan Żychliński,
a także w imieniu proboszczów okolicznych parafii-ks. Prałat Grzegorz Kozicki. Urząd Gminy Stare Babice reprezentował Wójt Gminy Sławomir Sumka.

Podczas święta kilkunastu policjantów otrzymało awanse
i mianowania. W przemówieniach zarówno prowadzących
jak i gości, najczęściej gościły słowa podziękowania za trud wykonywanej przez policjantów pracy, za narażanie życia
i zdrowia, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Poruszano także problem nieobsadzonych wakatów, stwarzających możliwość dezorganizacji pracy.

Wydarzenie przebiegło w szczególnie podniosłej formie. Jesteśmy dumni, że to właśnie na terenie naszej gminy mieści się siedziba Komendy Powiatowej Policji.

Szanowni Policjanci i pracownicy służby cywilnej, życzymy Państwu i Państwa rodzinie, dużo zdrowia, wytrwałości i odwagi oraz tyle samo powrotów co wyjazdów z bazy, a Kadrze Kierowniczej KPP dodatkowo, 100% zapełnienia wakatów!