Udane starty UKS Badminton Stare Babice

Drukuj

Udane starty najmłodszych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice.

W dniach 20-21 października 2018 r. w Warszawie, w licznie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Młodszych w badmintonie Michał Szempliński - najlepszy młodzik młodszy z UKS Badminton Stare Babice, zdobył złoty medal w grze podwójnej wraz ze swoim partnerem z ABRM Warszawa Michałem Węsławowiczem.

Zdobycie pierwszego miejsca w ogólnopolskim turnieju skutkuje zdobyciem dużej ilości punktów rankingowych dla Michała, co wpłynie na umocnienie wysokiej pozycji w rankingu Polskiego Związku Badmintona. Następnym ważnym startem Michała będą Indywidualne Mistrzostwa Polski w Głubczycach trzymamy kciuki.

Michał Szempliński - złoto

W tym samym czasie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy Praga gdzie również startowali zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice. Wioletta Kamola w kategorii U9 zdobyła brązowy medal ustępując miejsca zawodniczkom z Ukrainy.

dziewczęta kat. U9

W kategorii wiekowej U13 triumfowali  zawodnicy ze Starych Babic. Złoty medal zdobył Franciszek Głowacki, srebrny medal zdobył Joachim Tracz a brązowy medal zdobył Stanisław Głowacki.