Sukcesy babickich badmintonistów

Drukuj

MICHAŁ SZEMPLIŃSKI BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW MŁODSZYCH.

Uczniowski  Klub  Sportowy Badminton Stare Babice po raz kolejny sięgnął po medal Mistrzostw Polski.

Stało się to za sprawą Michała Szemplińskiego, który zdobył brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze podwójnej chłopców wraz  z swoim partnerem Michałem Węsławowiczem z ABRM Warszawa.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych zostały rozegrane w Głubczycach w dniach 15-18.11.2018 r.

Medal Michała jest jednym z ważniejszych osiągnięć Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice w 2018 roku. Ponadto w bieżącym roku badmintoniści ze Starych Babic osiągali wysokie wyniki sportowe zdobywając czołowe miejsca na turniejach lokalnych, ogólnopolskich i mistrzowskich.

Bardzo dobre wyniki w sezonie 2018 zanotowała Izabella Kamola, która zdobyła czołowe lokaty w kategorii Młodzików oraz Julia Miśko i Weronika Szemplińska, które zanotowały czołowe lokaty w turniejach Juniorów Młodszych.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych

Na podkreślenie zasługują starty najmłodszych badmintonistów ze Starych Babic - Wiolety Kamoli, Stanisława Głowackiego, Franciszka Głowackiego oraz Joachima Tracza.

Pozostali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Stare Babice zaprezentowali się w bieżącym sezonie z jak najlepszej strony w reprezentowaniu Klubu oraz Gminy Stare Babice.