Srebro dla UKS Siatkarz Stare Babice

Drukuj

Drużyna UKS Siatkarz Stare Babice od października 2018 roku uczestniczyła w XXV edycji amatorskiej ligi siatkówki w Sochaczewie. W rozgrywkach brało udział 9 drużyn: Teresin, KS Piast Feliksów, Wolne Elektrony, ZSR CKU Sochaczew, Volley Team Zjednoczeni Bulkowo, SRS Most Wyszogród, Volley Sochaczew, Volley Team Płock oraz UKS Siatkarz Stare Babice.

Rozgrywki rozgrywane były systemem mecz i rewanż w rundzie zasadniczej, a następnie 4 najlepsze zespoły grały w grupie finałowej o wygraną w lidze systemem 1 z 4 i 2 z 3 drużyną rundy zasadniczej systemem mecz i rewanż.

Drużyna UKS Siatkarz Stare Babice w rundzie zasadniczej rozegrała 16 meczy z czego 13 zakończyło się zwycięstwem, co zapewniło pewne pierwsze miejsce z dorobkiem 40 punktów. Do najlepszej czwórki ligi awansowały również zespoły: Volley Team Płock, SRS Most Wyszogród oraz ZSR CKU Sochaczew.

W dniach 30 i 31 marca 2019 roku odbyły się mecze półfinałowe, gdzie rywalem UKS Siatkarz Stare Babice był zespół ZSR CKU Sochaczew. Pierwszy mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny UKS Siatkarz 3:0 w setach do 21,21,17. Oznaczało to że zgodnie z regulaminem ligi w drugim meczu, który odbył się dnia 31 marca UKS Siatkarz Stare Babice musiał wygrać tylko 2 sety. Drugi mecz rozpoczął się po myśli siatkarzy UKS i wygrywając 2 pierwsze sety, zapewnili sobie oni awans do finału rozgrywek. Cały mecz zakończył się zwycięstwem UKS Siatkarz Stare Babice 3:1. W drugim półfinale lepsza okazała się drużyna Volley Team Płock i to ona była rywalem UKS w finale rozgrywek.

Mecze finałowe odbyły się w dniach 6 i 7 kwietnia 2019 roku. Pierwsze spotkanie, po bardzo wyrównanym meczu, zakończyło się zwycięstwem siatkarzy UKS Siatkarz Stare Babice w stosunku 3:2 (22,17,-22,-22,8). Oznaczało to, że drugiego dnia siatkarze UKS musieli wygrać mecz w stosunku 3:0 lub 3:1, aby zostać zwycięzcami całej ligi. Niestety drugi mecz, po wyrównanym spotkaniu w stosunku 3:1 wygrała drużyna Volley Team Płock i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całych rozgrywkach.

Po zakończeniu ostatniego meczu zawodnicy UKS Siatkarz Stare Babice odebrali srebrne medale XXV edycji amatorskiej ligi siatkówki w Sochaczewie. Również dwóch zawodników drużyny UKS otrzymało nagrody indywidualne: