Rywalizacja sportowa w 2013/2014

Drukuj

27 czerwca w Julinku, na terenach dawnej bazy cyrkowej, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół, nauczycieli WF-u i koordynatorów sportu ze Starostą Warszawskim Zachodnim Janem Żychlińskim. Uczestniczyli w nim również przedstawiciele babickiej gminy. Podsumowano wyniki rywalizacji sportowej szkół i gmin naszego powiatu w roku 2013/2014.

Klasyfikację szkół i gmin przedstawił Radosław Karpiński – Główny Specjalista ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji PWZ.

W rywalizacji szkół podstawowych: SP z Borzęcina Dużego zajęła drugie miejsce, a trzecie – podstawówka ze Starych Babic. Wśród gimnazjów szkoła w Koczargach Starych uplasowała się na dobrym, piątym miejscu.

W klasyfikacji gmin w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej: w kategorii szkół podstawowych nasza gmina zajęła drugie miejsce, a w kategorii  gimnazjów – miejsce piąte.

Pełna lista wyników sportowych w roku 2013/2014

Na podkreślenie zasługuje też udział babickiej młodzieży w organizacji imprez sportowych na terenie powiatu. Wolontariusze z gimnazjum w Koczargach Starych aktywnie włączyli się m.in. w przygotowanie tegorocznych Otwartych Biegów Przełajowych o Puchar Starosty Warszawskiego Zachodniego i Wójta Gminy Stare Babice.

Gratulujemy naszym uczniom sportowej aktywności! To postawa godna naśladowania w czasach, gdy wielu młodych ludzi traci długie godziny przed telewizorem i komputerem. A przecież, jak mówi znane przysłowie: „Ruch może zastąpić niejedną tabletkę, ale żadna tabletka nie zastąpi ruchu”.