Relacja z 4.New Master Run

Drukuj

W niedzielę 29.09.2019 r. w Zaborowie Leśnym odbył się 4.New Master Run. Jest to impreza sportowa, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Organizatorzy – pasjonaci, stawiają sobie za cel integrację lokalnej społeczności, propagowanie biegania i nordic walking oraz pokazanie walorów  przyrodniczych Puszczy Kampinoskiej!
Impreza objęta Patronatem Honorowym Starosty Warszawskiego Zachodniego oraz Wójta Gminy Stare Babice zgromadziła blisko 300 zawodników. Wielu z nich przybyło wraz z rodzinami. Na polanie w Zaborowie Leśnym została zorganizowana strefa dla dzieci oraz tradycyjnie rozpalono ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Nietypowy dystans 13km oraz trasa zlokalizowana w samym sercu Kampinoskiego Parku Narodowego  stanowią o oryginalności tej imprezy i przyciągają wiele świetnych zawodniczek i zawodników. Świadczą o tym wyniki zwycięzców.
Tradycyjnie w imprezie uczestniczyła fundacja „Galopujące serca” z Kampinosu i ZSP Borzęcin Duży ze wspaniale zorganizowanymi Wolontariuszami.