Pierwszy taki ślub w Gminie Stare Babice

Drukuj

29.06.2019 r. na terenie naszej gminy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Pierwszy raz w historii Gminy Stare Babice ślubu młodej parze udzielał Wójt. Ceremonia odbyła się w pięknej scenerii Pałacu Lasotów w Zielonkach-Parceli. Bajkowy ogród XIX-wiecznego Pałacu zapewnił uroczystą i podniosłą formę dla tego ważnego wydarzenia.

Wójt Sławomir Sumka przyznaje, że pomimo początkowej tremy, bardzo dobrze czuł się w roli udzielającego ślubu i chciałby robić to cyklicznie, gdyż jest to zupełnie nowa forma towarzyszenia mieszkańcom w wyjątkowym momencie ich życia.  

Młodej Parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Przypomniamy, że zgodnie z Ustawą Prawo o aktach stanu cywilnego z dnia 28 listopada 2014 r. ślub może zostać udzielony poza urzędem, na wniosek osoby zamierzającej zawrzeć małżeństwo.  Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku jest by miejsce zawarcia małżeństwa znajdowało się w okręgu rejestracji stanu cywilnego, w którym jest on właściwy, oraz zapewniało zachowanie uroczystej formy zawarcia i bezpieczeństwa osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński.

Dziękujemy Parze Młodej za zdjęcia!

Fot. Tomasz Wojewoda