Ostatnia niedziela na koniach

Drukuj

28 sierpnia 2016 r.  na terenie Stajni Zielonki odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody.

Były one jednocześnie XI Eliminacją Ligi Mazowsza. Gościnna Stajnia Zielonki, dzięki wsparciu Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Gminy Stare Babice i pomocy sponsorów z organizacji wywiązała się wspaniale. Zgodnie podkreślali to zarówno uczestnicy, jak i licznie przybyli kibice. Dobre oznakowanie dojazdu, przygotowane miejsca parkingowe, opieka medyczna, atrakcje dla najmłodszych (m.in. malowanie buziek, dmuchane zjeżdżalnie), grill i bar oraz świetnie zbudowany parkur – to wszystko sprawiło, że zawody przebiegły w bardzo dobrej atmosferze.

Od godz. 10:00 rozegrano 8 konkursów, w których łączna pula nagród wynosiła 10000 zł. Sędzią Głównym Zawodów była Ewa Metera, której pomagał Skład Orzekający: Lidia Chomentowska, Natalia Doraczyńska i Norbert Maciejak. Konkursy pozwalały rywalizować zarówno młodszym, jak i starszym zawodnikom, którzy startowali na kucach oraz małych i dużych koniach. Rywalizowano m. in. w kategoriach: dokładność, trafienie w normę czasową, szybkość.

Konkurs nr 5 o Puchar Wójta Gminy Stare Babice wygrała Anna Malkowska dosiadająca Cassio, 2. miejsce zajął Karol Jerzak na Filejce, 3. miejsce wywalczyła Wiktoria Wrzosek na Grand Canyonie. Ostatni z konkursów – nr 8, również o Puchar Wójta Gminy Stare Babice, wygrała Julia Hamerska na Mefisto, 2. miejsce zajęła Kamila Górecka na Syriuszu M.

Mimo, że była to ostatnia niedziela tegorocznych wakacji, warto było spędzić ją na terenie Stajni Zielonki – sportowych emocji nie zabrakło.