OSP Stare Babice w reklamie PZU

Drukuj

4 października 2019 r. w siedzibie OSP Stare Babice miała miejsce konferencja prasowa w związku z organizowaną przez firmę PZU akcją prewencyjneą Pomoc To Moc - dodatkowy cel przewodni akcji to "Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej".

Na to wydarzenie zjechali się dziennikarze z największych stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce. Po oficjalnym otwarciu konferencji przez przedstawicieli PZU, z Prezesem Pawłem Surówka na czele, ważny głos zabrał członek naszego OSP Stare Babice - Łukasz Sawionek, który nakreślił z jak wielkimi problemami finansowymi zmagają się mniejsze OSP w Polsce (podkreślił, że nasze gminne OSP są dobrze wyposażone w porównaniu do tych bardziej oddalonych od Warszawy) i jak ważne jest to, aby każde OSP miało dobry, nowoczesny i sprawny sprzęt. Podczas akcji ratunkowej każda sekunda ma znaczenie i od tego sprzętu również zależy w jakim czasie uda się pomóc osobie poszkodowanej.

Na dowód tych słów odbyły się dwie symulacje akcji ratunkowych, polegające na wydobyciu przez strażaków OSP Stare Babice osoby (w tej roli manekin) z samochodu, który uległ wypadkowi. Jedyną różnicą w tych dwóch akcjach było to, że osoba z pierwszego samochodu była ratowana sprzętem starym, takim jaki jest dostępny w słabiej wyposażonych OSP, a osoba z drugiego samochodu ratowana była za pomocą nowoczesnego sprzętu. Czas co prawda nie był mierzony, ale różnica była bardzo wyraźna, wręcz kolosalna. Zdecydowanie każdy z nas wolałby być ratowany tym lepszym sprzętem, gdyż każda sekunda w takiej akcji jest na wagę złota.

Materiały z konferencji pojawiły się w mediach w całej Polsce.

Więcej o akcji ze strony PZU:

Nowy przewodni cel akcji prewencyjnej Pomoc To Moc: „Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej”.

Strażacy Ochotnicy pełnią bardzo ważna rolę w życiu społeczności lokalnych. Jednostki OSP działają nawet w najmniejszych miejscowościach, a strażacy ochotnicy najczęściej jako pierwsza służba niosą pomoc potrzebującym. Gaszą pożary, ratują ofiary wypadków drogowych, przychodzą z pomocą podczas  powodzi, nawałnic i innych klęsk żywiołowych.

W ramach akcji prewencyjnej  Pomoc To Moc, przygotowaliśmy nowy cel przewodni:„Wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej”. Dzięki temu jednostki OSP bedą miały możliwość ubiegania się o uzyskanie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

Warunkiem niezbędnym do ubiegania się o dofinansowanie jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku prewencyjnego zgodnie z regulaminem akcji.

Maksymalna kwota dofinansowania dla jednostki to 25 000 zł brutto.

Wykaz sprzętu, którego zakup podlega dofinansowaniu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej => TUTAJ.