Mamy mistrza

Drukuj

Pod koniec sierpnia w Aeroklubie Śląskim w Katowicach odbyły się V Rajdowe Mistrzostwa Polski.

Do rywalizacji w dwóch klasach: Unlimited (najwyższa) i Advanced (zaawansowana) stanęło kilkanaście załóg. Mistrzostwa razem z treningiem trwały 4 dni i w tym samym czasie został zorganizowany Śląski Airshow.

Pierwszy raz w historii polskich zawodów kibice oraz osoby przybyłe na lotnisko w Katowicach mogły na żywo oglądać zmagania pilotów oraz nawigatorów na 3 trasach zawodniczych oraz spektakularne lądowania. Dodatkowo całość zawodów uświetniały pokazy akrobacji lotniczej, Biało-Czerwonych Iskier czy rzadko spotykanych samolotów.

Po 3-dniowej walce na Mistrzostwach Polski Jakub Klęczar - babicki stypendysta sportowy w załodze z Krzysztofem Skrętowiczem zdobyli złoty medal w klasie Unlimited i zostali Rajdowymi Mistrzami Polski 2015.

Jest to drugie w tym sezonie podium najmniej doświadczonej załogi w klasie Unlimited. Załoga Klęczar-Skrętowicz dzięki 2-mu miejscu na poprzednich zawodach w Lubinie zajęła podium w Rajdowym Pucharze Polski i tym samym zapewniła sobie miejsce w Reprezentacji Polski na Rajdowe Mistrzostwa Świata w Portugalii w 2016 roku.