II Wicemistrzostwo Polski w układach zespołowych w gimnastyce artystycznej

Drukuj

Uczniowski Klub Sportowy RG Legia Warszawa zdobył tytuł II Wicemistrza Polski w układach zespołowych
w gimnastyce artystycznej w klasie II (Junior Młodszy).
Zawody zostały rozegrane w Warszawie,
w dniach 5-6 października 2019 roku.  
Amelia Moneta, Dominika Włodarczyk, Hania Kulawiak, Hania Sablińska, Laura Gruca, Zosia Dec wykonały dwukrotnie układ z maczugami. Udział w mistrzostwach był debiutem na tych zawodach zarówno dla nich, jak i samego Klubu. Hania jest uczennicą SP w Starych Babicach i mieszkanką Gminy Stare Babice.
W grupie sportowo-wyczynowej RG Legia Warszawa, razem z szóstką brązowych medalistek, ćwiczy jeszcze 11 zawodniczek w wieku 5-15 lat. Trenerkami grupy są Elena Kamilova (prowadziła m.in. kadrę narodową Uzbekistanu i Kazachstanu, pracowała w sztabie szkoleniowym kadry Rosji) i Svitlana Tuzhykova (zdobywczyni klasy mistrzowskiej Ukrainy, reprezentantka okręgu kijowskiego w układach zespołowych).
Klub istnieje od grudnia 2013 roku. Jako sekcja gimnastyki artystycznej Legii Warszawa i pod obecną nazwą funkcjonuje od roku 2018. W 10 lokalizacjach na terenie stolicy i Mazowsza prowadzi również zajęcia z gimnastyki artystycznej na poziomie rekreacyjnym i średnio-zaawansowanym. Uczestniczy w nich prawie 700 dziewczynek, najlepsze mają szansę trafić do grupy sportowo-wyczynowej.
Elwir Świętochowski, Prezes Zarządu RG Legia Warszawa powiedział: „Cieszymy się bardzo z tytułu II Wicemistrza Polski. Tym bardziej, że był to nasz debiut na mistrzostwach i byliśmy jedynym warszawskim klubem, który w tym roku wystawił reprezentację w najwyższej klasie rywalizacji.”
Klub swoją działalność prowadzi w formie stowarzyszenia „Non-profit”. W Gminie Stare Babice zajęcia prowadzone są we wtorki i czwartki w Zielonkach Parceli w hali GOSiR Stare Babice