Grand Prix Mazowsza w Badmintonie

Drukuj

Grand Prix Mazowsza  U-9, U-11, U-13, U-15  w Badmintonie

Po raz trzeci Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona zorganizował Grand Prix Mazowsza dla zawodników startujących w kategoriach U-9, U-11, U13 i U15.

Od  września 2014 r. zorganizowano trzy turnieje. Zawody odbyły się w Warszawie dwa razy  i raz w Płocku. We wszystkich turniejach startowali zawodnicy UKS Badminton Stare Babice.

Bardzo dobrym występem może pochwalić się zawodniczka startująca w kategorii  U-11, Izabella Kamola, która wygrała wszystkie trzy turnieje.
W U-11 chłopców trzecie miejsce zajął Andrzej Szczepanek. Ponadto w ostatnim turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy startujący w kategorii „B” Grand Prix.

Zwycięstwo odnotował Jakub Pamięta startujący w U-11.

Pierwsze miejsce w kategorii U-13 zajął Dawid Ostrowski a Mikołaj Jasiniak był drugi. W dziewczętach U-11 kategorii „B” Nasza najmłodsza startująca zawodniczka 8-letnia Matylda Jasiniak zajęła drugie miejsce.

Michał Szempliński startujący w najmłodszej kategorii U-9 również zajął drugie miejsce. Dobry start zaliczył w najstarszej kategorii U-15 Karol Szempliński zajmując trzecie miejsce.

Do końca roku kalendarzowego zostały jeszcze dwa turnieje: Międzynarodowy Festiwal Badmintona w Warszawie oraz Ogólnopolski Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych w Suchedniowie.