You can sing - już po raz czwarty

Drukuj

Pomysłodawcą konkursu "You can sing" była Agnieszka Metzgier, nauczycielka ze szkoły w Starych Babicach. W 2019 r. aby wystąpić na scenie Domu Kultury Stare Babice należało przejść eliminacje szkolne i zakwalifikować się do finału. Cztery gminne szkoły podstawowe otrzymały zaproszenie do udziału w konkursie pod koniec lutego 2019.

W marcu trwały przygotowania i eliminacje w szkołach. Liczba miejsc w finałowej 20-stce jest proporcjonalna do ilości uczniów w klasach objętych konkursem czyli III-V oraz VI-VIII. Na etapie eliminacji sprawdzana jest znajomość treści wybranej piosenki. W szkole w Starych Babicach 12 kwietnia odbył się szkolny koncert finałowy w którym wystąpiło 22 uczniów.

- Stawiamy na angielski i muzykę w równych proporcjach. W historii konkursu zdarzyło się, że niedostateczna znajomość treści spowodowała iż dobrze śpiewający uczeń musiał czekać do kolejnej edycji. Było warto, w tym roku znalazł się w finale! Uczniowie w trakcie przygotowań mogą liczyć na wsparcie nauczycieli języka angielskiego oraz muzyki – mówi pomysłodawczynu konkursu.

W tegorocznej edycji zwyciężyli:

  • w kategorii klas III-V
  1. Malwina Reutt kl. V "If Ain't got you" (Stare Babice)
  2. Barbara Dubyk kl. IV "Matchmaker" (Stare Babice)
  3. Amelila Dubaj kl. I "Oh Darling" (Zielonki-Parcela)
  • w kategorii klas VI-VIII
  1. Pola Radoń kl. VIII "Something that I want" (Stare Babice)
  2. Eliza Graska kl. VIII "Skyfall" (Zielonki-Parcela)
  3. ex equo z tą samą liczbą punktów Kaja Baszyńska kl. VIII "How far I'll go" (Stare Babice) oraz Łukasz Basiński kl. VIII "The gambler" (Koczargi Stare)

Jury obradowało w składzie:
Anna Grabowska, wokalistka, dyrygent, trener wokalny w Akademii Teatralnej
Julia Trębacz, aktorka, wokalistka, śpiewaczka zespołu "Mazowsze"
Elżbieta Napiórkowska, anglista i metodyk nauczania języka, konsultant metodyczny Oxford University Press
Stephen Metcalf- native speaker.

Organizatorzy kierują podziękowania dla: Gminy Stare Babice, Domu Kultury Stare Babice, Marzeny Chmielarz, Anny Kozłowskiej, Justyny Kogut oraz wszystkich nauczycieli, którzy współpracowali w szkołach w Zielonkach-Parceli, Borzęcinie Dużym oraz Koczargach Starych. 

Pełna galeria zdjęć dostępna jest tutaj

Jeśli ktoś przegapił ten niezwykły koncert będzie mieć okazję usłyszeć finalistów na scenie plenerowej podczas Dnia Babic – już 25 maja!