Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Drukuj

Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci, wypoczęte po wakacjach, wróciły z zapałem do nauki do swoich szkół, a niektóre z równym zapałem dopiero rozpoczynają swoją edukację.

Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka z tej okazji odwiedził dziś Szkołę Podstawową w Koczargach Starych, gdzie złożył dzieciom życzenia na rozpoczynający się rok nauki, a nowej dyrektor, pani Annie Baran, wręczył kwiaty z gratulacjami. Na stanowisko wicedyrektora powołana została pani Zuzanna Jaworek.

Po sąsiedzku, nowy oddział przedszkolny w Koczargach Starych przyjął dziś grupę świeżo upieczonych przedszkolaków. Z tej okazji Wójt Gminy Sławomir Sumka odwiedził również ten oddział i wręczył przedszkolakom prezenty, które złagodziły ciężki, pierwszy dzień poza domem. Dzieci zapomniały o tęsknocie i przyłączyły się do zabawy z wójtem.

Zastępca Wójta Gminy Stare Babice Tomasz Szuba odwiedził dziś Szkołę Podstawową w Starych Babicach. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce na boisku szkolnym. Zastępca Wójta podkreślił jak ważne jest wychowanie dzieci w duchu patriotycznym i złożył dzieciom życzenia owocnej nauki, dodając cytat Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.

Warto podkreślić, że od tego roku, pierwszy raz od 10 lat, dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Starych Babicach uczyć się będą w systemie jednozmianowym, w związku z zakupem przez Gminę Stare Babice budynku w sąsiedztwie szkoły.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów - piątek i szóstek, ciekawych lektur, fascynujących doświadczeń, mocy przyjaźni w nadchodzącym roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć: