Rodzinne kolędowanie

Drukuj

III Przegląd Kolęd i Pastorałek Rodzinnych

Już po raz trzeci w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego odbył się „Przegląd Kolęd i Pastorałek Rodzinnych”. Dzieci występowały wraz z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem. Pojawiły się także większe - wielorodzinne zespoły. Wszystkich łączyło zamiłowanie do wspólnego muzykowania w klimacie świąt Bożego Narodzenia.

W przeglądzie, który zorganizowano 23 stycznia wystąpiło około 15 zespołów. Przybyli rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola, obecni byli także przedstawiciele babickiego samorządu: Z-ca Wójta Marcin Zając i kierownik ZOFO Adolf Jarkowiec. Z pobliskiej Parafii Objawienia Pańskiego przybył także ks. proboszcz Marian Rowicki.

Grupy prezentowały zróżnicowany poziom, najmłodsi wykonawcy nie mieli więcej niż 3 lata. Starsi często przygrywali już na różnych instrumentach, a towarzyszyli im rodzice lub dziadkowie.

- Wielopokoleniowe rodziny łączy wspólne zainteresowanie i to jest właśnie wspaniałe. Widać, że rodzinne muzykowanie daje wielu osobom radość i podtrzymuje staropolską tradycję. Dla tego właśnie warto organizować takie imprezy i propagować domową twórczość - mówi Dyrektor Przedszkola Małgorzata Siekierska.  Zapraszamy wszystkich również za rok!

Przegląd prowadziła nauczycielka Katarzyna Żyżelewicz, która jest inicjatorką powstania tej imprezy i widać, że jej pomysł, co roku zyskuje na popularności.

W tym przeglądzie oprócz miejscowych przedszkolaków, po raz pierwszy wystąpiły także dzieci ze Szkoły Podstawowej z Borzęcina Dużego i ze Scholi w Bliznem.
Impreza odbywała się pod patronatem powiatu warszawskiego zachodniego, który dofinansował (razem z Radą Rodziców) zakup nagród i dyplomów dla wszystkich wykonawców. Gratulujemy udanej imprezy!

                                                 Marcin Łada