Nowy oddział SP w Starych Babicach już otwarty

Drukuj

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami wójta Sławomira Sumki, z początkiem września został oddany do użytku nowo wyremontowany budynek, w którym mieści się oddział Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach.

Budynek przygotowany jest do działalności edukacyjnej. Ma sale lekcyjne, stołówkę, szatnię i salę gimnastyczną. Dla dzieci zakupiono także nowe meble szkolne. W obiekcie uczyć się będą najmłodsze dzieci, czyli oddziały zerówkowe i pierwszoklasiści.  

Prace nad organizacją placówki trwały od pierwszej połowy br. Właściciel obiektu, w którym do niedawna funkcjonowała Szkoła Niepubliczna EduLab, wystąpił do Urzędu Gminy z propozycją sprzedaży całej zabudowanej posesji zlokalizowanej przy ul. Granicznej 35. Na zlecenie wójta Sławomira Sumki wykonano niezbędne ekspertyzy i wyceny obiektu, które potwierdziły jego dobry stan techniczny. Z budynkiem zapoznali się też: dyrekcja babickiej szkoły i radni. Wizja lokalna przeprowadzona w marcu oraz komisja Rady Gminy w tej sprawie rozwiała wszelkie wątpliwości i podczas obrad Sesji Rady Gminy w budżecie zabezpieczono środki na częściową zapłatę za zakup tej nieruchomości. Wykup nieruchomości z przeznaczeniem na cele edukacyjne wyniesie łącznie 2 mln. złotych.

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom życzymy samych sukcesów, dużo życzliwości oraz dużo uśmiechu i przyjemności z nauki i pracy.

Galeria zdjęć: