Europejski Tramwaj Promocyjny

Drukuj

Szanowni Państwo,

W ramach umowy partnerskiej z m. st. Warszawa. dotyczącej współpracy gmin Obszaru Metropolii Warszawskiej Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych zlokalizowanych w Warszawie oraz na terenie gmin wchodzących w skład Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w wyjątkowych lekcjach europejskich, prowadzonych w Europejskim Tramwaju Promocyjnym.


Kursy odbędą się w dniach: 13, 14, 15, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24 maja 2019 roku w godzinach: 10:00 – 11:00, 11:15 – 12:15, oraz 12:30 – 13:30.


Zbiórka, początek jak i koniec przejazdu ma miejsce na pętli tramwajowej przy Placu Narutowicza naprzeciwko kościoła św. Jakuba. Tramwaj dedykowany jest tylko i wyłącznie uczniom, nie zabiera pasażerów na przystankach ani nie zatrzymuje się na nich.

Trasa tramwaju: Plac Narutowicza – Grójecka – Aleje Jerozolimskie – Most Poniatowskiego – Rondo Waszyngtona – Aleja Zieleniecka – Zamoyskiego – Targowa – Plac Wileński – Most Śląsko-Dąbrowski – Aleja Solidarności – Plac Bankowy – Marszałkowska – Plac Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – Plac Narutowicza.

Zgłoszenia  na lekcje europejskie proszę kierować e-mailowo na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl.
Informacje udzielane są również telefonicznie pod nr telefonu: (022) 443 28 88  lub (022) 443 02 26.

O udziale w lekcji europejskiej decyduje kolejność zgłoszeń.

Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich.       
To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Wagon jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia oraz dwa ekrany LCD, które umożliwiają wzbogacenie programu zajęć o emisję prezentacji. Dodatkową atrakcją dla podróżujących jest stylizowane  na zabytkowe wnętrze - eleganckie drewniane wykończenia, rolety w oknach oraz pianino. Tramwaj ten w letnie weekendy wozi po Warszawie turystów (linia T) a podczas corocznej Nocy Muzeów pomaga odwiedzającym dotrzeć z jednego muzeum do drugiego.

W zgłoszeniu należy przesłać formularz zgłoszeniowy, oświadczenie dyrektora szkoły oraz zgodę na publikację wizerunku (zgody mogą być dostarczone przez nauczyciela tuż przed lekcją w Tramwaju).

Formularze zgłoszeniowe w zalącznikach poniżej: