Edukacja globalna
Stowarzyszenie "W stronę dziewcząt” realizuje w dwóch gminnych placówkach oświatowych oraz kilku innych podwarszawskich gminach projekt pn. „Yasmin, Ruksana i Malala. Opowieści dziewczyn z południowych krain”, poświęcony edukacji globalnej.
Projekt przekazuje w sposób praktyczny i adekwatny do świata myśli i przeżyć młodych ludzi elementarną wiedzę o wybranych krajach Południa, ukazaną przez pryzmat przeżyć i doświadczeń mieszkających tam dziewcząt.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Co się wydarzy w projekcie?
E-książka Yasmin, Ruksana i Malala. Opowieści dziewczyn z południowych krain. Adresowana bezpośrednio do nastolatków multimedialna pozycja, prezentująca w nowoczesnej i atrakcyjnej formie tematy związane z edukacją globalną, zostanie przekazana uczestniczącym w projekcie uczennicom i uczniom.
Warsztaty. Warsztaty dla uczennic i uczniów prowadzone będą efektywną i atrakcyjną metodą nauki przez działanie, z wykorzystaniem książki Yasmin, Ruksana i Malala. Warsztaty stanowią atrakcyjne rozwinięcie treści z podstawy programowej, mogą być realizowane na zajęciach z historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, na godzinie wychowawczej i na plastyce. dostosowane do świata myśli i przeżyć nastolatków gry, zabawy, ćwiczenia zwiększą wiedzę o Południu, rozwiną empatię, otwartość, a także zachęcą uczestników do osobistego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Tydzień Edukacji Globalnej Wyłonieni w trakcie warsztatów liderzy i liderki zaprojektują według własnego pomysłu i zrealizują wydarzenie społeczne, które może przyjąć formę spotkania, apelu, wystawy, prezentacji multimedialnej, akcji pisania listów. Dla realizatorów ciekawych wydarzeń stowarzyszenie przewidziało niebanalne nagrody rzeczowe.
Więcej informacji na stronie http://www.wstronedziewczat.org.pl/